Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diák vagyok, dolgozom és...

Diák vagyok, dolgozom és többet vonnak le?

Figyelt kérdés
Július 20 környékén elvállaltam egy munkát, az önkormányzatban, ami diákmunkaként volt meghirdetve. Bementem a munkaügyi hivatalba, beregisztráltam, a NAV-től kapott papíromat le kellett adni az önkormányzatban és utána való héten kezdődött is a munka. Ma megkaptam a fizetésem egy részét, 13.000 Ft-ot és kiderült, hogy a munka mégsem diákmunka és több adót vonnak le, így az említett 42.000 Ft helyett (amiből már le van vonva a diákokra vonatkozó adó) csak 32.000 Ft lesz. Ez így nekem nagyon rosszul jött, mivel a szeptemberemet az a pénzösszeg erősen befolyásolta volna, így a tervezett pénzmennyiség helyett 10.000 Ft mínuszban vagyok, ami nem kevés. Tudok valami tenni ez ügybe? Az önkormányzat oldaláról kinyomtattam a papírt, miszerint diákmunkára vállalkoztam.

2014. aug. 8. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

olvasd el a szerződést rendesen.

én diákmunkán gyárban 80-90-et kapok.

2014. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

jó lenne végre megérteni, diákmunka nincs.


Van munkaviszony, és van iskolaszövetkezeten keresztül végzett munka. Oké, hogy az diákoknak volt szervezve, de ettől nem válik más adózásúvá,mint a munkaszony.vi

2014. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mielőtt elvállaltam, megkérdeztem a végösszeget, és hogy ebből mennyi, amit kapni fogok. Ott azt a választ kaptuk, hogy mivel diákmunkások vagyunk, nem fognak annyit levonni, mint egy sima munkásnak.
2014. aug. 8. 11:40
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Kérdezd meg az önkormányzatot mert lehet adózás szempontjából rossz helyre urták be.en is egyszer dolgoztam a utána jott a fekete leves h fizetnem kell mert felnőtt munkásnak vettek.ivy legalább beleszámít a nyugdíjba.
2014. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Kettes, jó lenne, ha utánanéznél valaminek, mielőtt hülyeségeket beszélsz. De van olyan, hogy diákmunka, a bruttó bérből összesen 16%-ot kell adózni.
2014. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ha a béremből adózok 16%-ot, akkor úgy jön ki a 42.000 Ft, de ehelyett a végösszegem csak 32.000 Ft lesz
2014. aug. 8. 12:46
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

NINCS DIÁKMUNKA!


VAn munkaviszony, megbízási jogviszony, egyszerűsített foglalkoztatás, iskolaszövetkezeten keresztül vgézett munka. Ezek mind másképp adóznak, iskolaszövetkezet esetén van csak szja. Ha diákot munkaviszonyban foglalkoztatnak, az pont ugyanúgy járulékfizetővé válik, mint egy felnőtt.


Nem azon múlik, ki dolgozik, persze, diák. De milyen jogviszonyban?

2014. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
50ezer bruttó iskolaszövetkezet esetén 42ezer nettó, munkaviszonyban pedig 32750. ÉS mindkét esetben diák végzi a munkát.
2014. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
ha nem iskolaszövetkezeten keresztül melózol akkor levonnak mindent mint a rendes munkásoktol. szopi.
2014. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy elhangzott: nincs olyan jogi kategória, hogy ,,diákmunka''. Vagyis, ha valahol diák dolgozik, azt nyugodt szívvel nevezhetjük diákmunkának, mivel diák végzi a munkát.

Adózási szempontból, ha diákszövetkzeten keresztül dolgozik egy diák, attól 16% SZJA-t vonnak le. Minden egéb esetben, vagyis ha valaki nem diákszövetkezetnél dogozik, levonják az összes többi járulékot, ami kedvezmények nélkül 34,5%. Kedvezmény alatt értem pl. hogy van e gyereke az illetőnek, stb... nem azt, hogy diák e az illető.

2014. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!