Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdézéssel lehet adósságot...

Tőzsdézéssel lehet adósságot felhalmozni?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, ha van mondjuk 1000 forintod, akkor legrosszabb esetben 1000 forintot buksz el, tehát nem lehet átmenni "mínuszba"?

2014. jún. 12. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagyon benne a témában, de olvastam olyasmit h tőkeáttétellel lehet többet is bukni. De majd jön egy hozzáértő...
2014. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon extrém esetben lehet, de az esélye közel nulla.
2014. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg át lehet (akkor sem nagyon) ha a stop szinteden ahol elfogyna a pénzed, nincs vevő a termékedre, csak alacsonyabb áron, akkor bizony átcsúszhatsz mínuszba. Még életemben nem láttam ilyet, de elvben lehetséges.
2014. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy így van, csak a saját tapasztalatomat tudom leírni (jeleneg még csak tanulom a forex szakmát): Nem tudsz, csak akkor ha a hitelt vettél fel és azt utaltad el a bróker számládra és azt buktad el, egyébként nem.


Én egyszer egy 500$-os számlát nulláztam le kb 70perc alatt. Segítséggel robotoztam, ami szépen termelte a profitot. Egy este úgy gondoltam, hogy nem lehet ez nehéz, hát kötök kézzel. Úgy éreztem, hogy helyzet van, és kötöttem. Sajnos nagyon nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt én elképzeltem, ráadásul balfék módjára nem vettem észre, hogy 1 lottal kötöttem (addig a robotoknál 0.1-0.2 volt a lot méret. Mit csinál a kezdő? Kivár, hátha megfordul az irány... Nem fodult. Közel 70 perc után kb 32$ tőke maradéknál következett be a margin call (ekkor zárta le automatikusan a pozit a bróker). A bróker nem hitel intézet, nem engedi, hogy minuszba menj.

2014. jún. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!