Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki tőzsdézé...

Segítene nekem valaki tőzsdézéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Lassan kikerülök(remélem nem ezen az éven és még van 5 évem) a "nagybetűs életbe".Ha ez előbb következne be mint vártam jó lenne némi pénzösszegre szert tenni.(jó volna üzletemberként élni,és nem valami szalagmunkásként)tehát,szeretnék tözsdézni(tudom h ez nem így megy h 0 tudás nélkül beállítok vmi helyre és próbálom osztani az eszet esetleg)ebben szeretném kérni a segítséget h hol is kéne ennek hozzákezdeni(esetleg interneten vmi link,könyv,esetleg ha lenne itt valaki aki ért a dologhoz és felkarolna :) )Mindenféle segítséget megköszönnék!
2012. jan. 2. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz? Saját pénzzel szeretnél kereskedni vagy brókercégnél dolgozni?
2012. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a baj, hogy ilyen az ország 80%-a, mint a kérdező, hogy nem ért semmihez, pénze nincs , esze sincs, de főnök akar lenni, sok pénzt keresni, és valaki most azonnal mondja meg, hogy percről percre mit kell ehhez tennie.

A kérdésre válaszolva, minimum 2 millió forint kell, ha el akarsz kezdeni kereskedni, ha havi 3% pluszban vagy, amihez sok odafigyelés, informálódás és ismeret kell, akkor is számold ki, kb havi 50 000 Ft lesz a nyereség, amiből már levontam a kamatadót, és ebből még le kell vonni a brókercég jutalékát. Magyar részvények között a havi 3% plusz csodaszámba megy, külföldi kereskedéshez meg 2x át kell váltani a pénzedet, plusz még több a brókerház jutaléka, plusz még kamatadó, nem éri meg a fáradtságot, ergó kispályás vagy ehhez, szerintem neked 20 000 Ft-od sincs erre, nemhogy min. 2 millió. Ha van családi cég, abba fektess pénzt, sokkal jobban hoz, nekünk is így van.

2012. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.amelyik jobban megéri.Brókercégbe való bekerüléshez nem tudom h milyen végzettség kell v mi is kell egyáltalán oda.(gimnáziumi végzettségem-azaz semmim,lesz fél év mulva 1 ECDL-el :D)

2.Pénzem van millió körül,(forintba ami nálunk kb semmire nem elég)de az igaz h erre a célra kezdetben nem raknám bele mindenem, igen kb. 30k körül tanulópénznek(ami lehet h jelen esetben nevetséges)de először inkább tanulni szeretnék v játékpénzel üzletelni és majd ha belejöttem csak akkor invesztálnák nagyobb összeget a dologba.Amúgy Szlovákiában élek szal talán nem fog kelleni 2X váltanom a pénzt.Családi vállalkozás meg nincs,tehát abba nem tudok pénzt nyomni.Amúgy lehet h az ország 80% jól akar élni,de mennyien tesznek érte?!(persze én beszélek akinek lehet nem jön össze a fősuli,de majd meglátjuk)Nem akarok főnök lenni,jelenleg csak tanulni próbálnám a dolgot aztán meg majd meglátjuk.

2012. jan. 2. 20:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ezt a könyvet javaslom:

[link]

2012. jan. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
OK.Beszereztem a könyvet. :)
2012. jan. 2. 20:49
 6/7 anonim válasza:
Ha jól értettem 17 éves vagy és van 1 milliód akkor nem hiszem hogy rá lennél szorulva.
2012. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

18 éves vagyok.(fél év mulva 19)Viszont ahogy már leírtam 1millió soknak hangzik ezért is látok itt sok embert hasonló kérdéssel h van 400k-m mibe fektessem stb.(valójában kb 3 havi kereset-tehát kb annyi életre is elég) de ha átt váltjuk €-ba (ahogy nekem is van)máris nem tűnik olyan soknak!Félreértés ne esség ne vagyok kapzsi.De 1 millió forintból nálunk 1 10éves használt kocsit nem tudok venni nem h bármi másra használjam.1 csomó hülyeséget lehet belőle venni.Banki lekötés esetén max 50-60€-t nyernék rajta 5 éven belül,amiből később sem megéllni nem tudok de még elindulni sem a nagyvilágba.

Tehát van 1 millióm(mert így jobban hangzik)de kezdeni vele nem tudok semmit.

Tőzsdei ismeretekre pedig azért szeretnék szert tenni mert ha nem is pont ezzel fogok pénzt csinállni,de a későbbiek során semmiképp nem érzem hátránynak az ilyesfajta ismereteket.

2012. jan. 4. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!