Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Új, ajándékba kapott dolgot...

Új, ajándékba kapott dolgot ha eladok, kell (ene) adózni?

Figyelt kérdés
Ajándékot nem illik eladni, de ilyenből amit kaptam, nekem van egy ugyan ilyen már, s ezért adnám el.
2014. ápr. 30. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha több ugyanolyan adsz el, és az nem használt, akkor az már üzletszerű tevékenység. De amit te mondtál, az ennyi alapján nem az.
2014. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell adózni utána, ha az érte kapott pénz nem haladja meg az évi 600 ezer forintot. Vagyis ha például egy terepjárót kapsz ajándékba, de áll már a garázsban egy másik, akkor értelemszerűen adót is kell fizetned érte, ha eladod. A könyveidből/ruháidból viszont több polcnyit eladhatsz anélkül, hogy ezt az összeghatárt átlépnéd.
2014. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az ajándékozó is tud arról, hogy neked adta az adott holmit, akkor 600e-ig nem kell adóznod!
2014. máj. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, csak azért nem tudtam, hogy ilyenkor mi van, mert új az eladásra váró dolog.


Köszönöm mégegyszer.

2014. máj. 2. 07:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!