Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri földet venni?

Megéri földet venni?

Figyelt kérdés
Talán lesz némi feleslegem, amin kb. 3 ha termőföldet tudnék venni.Na most a kérdés az,hogy úgy hogy semmi géppel nem rendelkezem, érdemes e rajta elkezdeni valamit termelni?(úgy hogy +ba jöjjek ki,és lehetőleg magasabb legyen a profit mint ha kiadnám v ha lekötném a bankban a pénzt)Kb értékek is érdekelnének h felszántatni,bevetni, tárcsáztatni,műtrágyázni permetezni és öntözni mennyibe fájna?Az aratást és szállítást pedig már 1 szövetkezetre bíznám.
2014. ápr. 13. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:

"Talán lesz némi feleslegem, amin kb. 3 ha termőföldet tudnék venni."---akkor most lesz vagy nem lesz? Mennyid van ra 4-5-6m?


"semmi géppel nem rendelkezem, érdemes e rajta elkezdeni valamit termelni?"---ugaron hagyáshoz képest érdemes!


"úgy hogy +ba jöjjek ki,és lehetőleg magasabb legyen a profit mint ha kiadnám v ha lekötném a bankban a pénzt"---kiadni aranykoronánként ha-ra vonatkoztatva 500-3000Ft/év között tudod kiadni. Hány ha-nyi földet vennél, milyen ak értékben és mennyiért? Ezek hiányában az Isten se ad választ egy értelmetlen kérdésre!


"Kb értékek is érdekelnének h felszántatni,bevetni, tárcsáztatni,műtrágyázni permetezni és öntözni mennyibe fájna?"---Hol laksz? Kiket ismersz a mezőgazdaságban? Milyen velük a viszonyod? Balek vagy esetleg jó tárgyalópartner? Bármit benyelsz első helyen, mint a jó k-a , esetleg több ajánlat fényében döntő típus vagy? Milyen szántás? Milyen mélységben? Milyen volt a terület eredetileg? Mivel veted be? Van öntözőrendszer a területen? Neked kell kiépíteni? Vannak már engedélyeid öntözésre? Szivattyút miről üzemeltetnéd? Orrodat ne törölje meg valaki helyetted? Aztán viselsz-e még pelenkát? Lámpafénynél alszol? Üzleti tervet ne adjunk ajándékba?

Van őstermelőid???


"Az aratást és szállítást pedig már 1 szövetkezetre bíznám."---Mert a többi műveletet kivel csináltatnád? Kinek adnád el a terményt? Mi is a termény? Mekkora a terület?


Néma gyereknek... Információ nélkül felesleges hasráütésszerűen árakkal dobálózni, de gondolom még gyerek vagy így még van mit tanulnod :)

2014. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"akkor most lesz vagy nem lesz? Mennyid van ra 4-5-6m?"

kb 11000€ körül lesz az összeg.(örökség után)3500€-t árulják az 1-es bonitású termőföldet.

Nagyapám egész életében foglalkozott földműveléssel.Jelenleg is van földje csak nem ekkora mennyiségben.Természetesen rajta keresztül ismerek embereket,akik tudnak segíteni a művelésben.Azon kívül van 1 tehetősebb ismerősöm akinek hatalmas földjei vannak.Viszont ő csak kiadogatja és kész.Azonban itt 20ha-ról van szó.Így tőle nem tudtam tanácsot kérni ez ügyben.Mivel még nem választottam földet így nem tudok ezekre a kérdésekre válaszolni "Milyen szántás? Milyen mélységben? Milyen volt a terület eredetileg? Mivel veted be? Van öntözőrendszer a területen? Neked kell kiépíteni? Vannak már engedélyeid öntözésre? Szivattyút miről üzemeltetnéd?" Egyébként repcével ültettetném be jelenleg.

"Mert a többi műveletet kivel csináltatnád? Kinek adnád el a terményt? Mi is a termény? Mekkora a terület? "

Nem a szövetkezettel az biztos, mert az drágább.(általában ismerősi alapon olcsóbbra jönnek ki a dolgok)A terület 3ha.

Persze, hogy nem írtam pontos adatokat mert még csak a tervezés fázisban van a dolog.Információt gyűjtök.Ajánlatokat nézek.Ha minimális a bevételem a belefektetett munkához képest,vagy megegyezik mondjuk 1 3%-os évi lekötés hozamával a bankban, akkor logikus hogy inkább bele se fognék.Azért kérdezem,hogy esetleg aki jártas a témában milyen tapasztalatai vannak.Ezzel én nem szeretnék vállalkozás formájában foglalkozni.Egyszerű passzív bevételként tekintek az ügyre.

Amúgy valóban nem vagyok idős.A jövőmet próbálnám megalapozni.

2014. ápr. 17. 21:02
 3/4 anonim ***** válasza:
"1 3%-os évi lekötés hozamával a bankban,"---ezt gondolom csak elírtad! 1,3%-nak szántad?
2014. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ezt gondolom csak elírtad! 1,3%-nak szántad?"


Épp tegnap kötöttem le a pénzem az Axánál 3.5%-ra.

Nagyon is reális a 3%.

2014. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!