Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy földet...

Mi kell ahhoz, hogy földet művelhessek?

Figyelt kérdés

Bocsánat, lehet hogy nem jó helyre írom, ez esetben szóljatok. Rövid előzményt írtam, majd a kérdés.

Örököltem kb. 2000 m2-nyi földet ( tudom nem sok, de nem is kevés ) és három lehetőség van. Vagy eladom vagy bérbe adom vagy használom.

Mi kellene a használatához? Traktor, amivel felszántom, magvak ( / magok, itt nálunk vidéken magvak-nak is hívják ), a traktorhoz több fajta szerelvény ( nem tudom minek hívják összefoglaló néven, eke, stb. ).

Jogosítvány kell hozzá, ha csak ott lenne és ott vezetném a telken? ( T-s kell ha jól tudom, de akkor már a terményt is el kell vontatni, szóval pótkocsi is kell, meg arra az engedély. ) Milyen engedély kell, hogy eladhassam?


2014. ápr. 1. 23:36
 1/6 ZordAtya válasza:

Nem vagyok szakértő de először is tudod e milyen a föld aranykorona értéke, fölméveléshez van e érzéked tapasztalatod? Traktor miféle, illetve a hozzá tartozo dolgok mifélék. mivel sok szereléssel is járhat egy ilyen gép /és fog is/ hacsak nem valami new holland traktor de akkor millokat ér eleve eléző tulaj művelte e a földet és mit csinált rajta volt e több földje vagy bérelt e mellé.

Ha tudod folytatni és van is kedved érdemes, ha nem akkor add bérbe mivel az se hoz rossz pénzt. Eladni semmiképp ne add el ha megfogadsz egy tanácsot mivel a föld idővel magyarországon felbcsölhetetlenné válhat. Ha van paraszt ismerősöd aki tényleg megbízhato rendes kérj tőle is tanácsot. De gondolom nem véletlen itt kérdezted. Rossz hír az hogy nem hiszem hogy olyan sok paraszt látogatné a gyikot

2014. ápr. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az eredményes gazdálkodáshoz nem csak gépek, hanem szakértelem is kell. Még akkor sem biztos, hogy lesz nyereséged, ha az időjárás nem megfelelő.

Inkább add bérbe (ha akad, aki bérbe veszi), vagy add el. Ez a legbiztosabb.

2014. ápr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem foglalkoztál mezőgazdasággal, és nincs is olyan megbízható ismerősöd, aki segíteni tudna, akkor én is azt mondom, hogy add ki bérbe. Eladni tényleg nem érné meg most, mert a termőföldek ára folyamatosan nő.
2014. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ekkora földhöz nem szabad traktort venni, hacsak nem akarsz bérmunkát is vállalni vele. Mivel valószínű nem igazán értesz hozzá, a legjobb lenne talán, ha bérbe adnád.
2014. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Akkor bérbe fogom adni, csak utána nézek pár dolognak.

Amúgy ez kis földnek számít mezőgazdaságban, igaz?

2014. ápr. 2. 16:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Hajrá add bérbe 5000-6000Ft/év :)

Vagy vegyél hozzá egy traktort 40 000 000-ért és dolgozzál a földeden évi 15 percet...

2014. ápr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!