Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 16 évesen hogy szerezhetnék...

16 évesen hogy szerezhetnék nyáron minimum 5-600. 000 Ft-ot?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy Hollandiába havi 7-800.000 Ft-ot is kapnak, akik csak segédek. De neken angol vagy esetleg német nyelvterület kellene, ha egyáltalán van erre lehetőség, hogy külföldön diákmunkába. A munka nem zavar, bírom. Meg valamit valmiért! :D Házat akarok venni, egy millióm van, meg még 3 nyaram, addigra össze kéne gyűjteni 4 milliót, hogy tudjak venni egyet. Ha ez a holland dolog esetleg bejönne, és a nyáron összejönne 1-1,2 millió, akkor nagyon elégedett lennék. Van erre lehetőség? Bejelentve lenne annyi, csak nem tudom, hogy a korom akadály-e pl.
2014. márc. 23. 22:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Rajzolj magadnak aztán csak ábrándoz.
2014. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

És értelmes választ nem tudsz adni?!

Fáj, hogy van aki tenne érte, hogy boldoguljon, nem úgy mint a többség, aki egy beprogramozott gép, szalag emllett dolgozik, bérel egy lyukat, és amit keres, el is megy a rezsire, albérlatre, kajára. És ha beteg, akkor miből vesz gyógyszert? Én nem hagynám itt a hazám, de hogy pl 1-2-3 hónapra kimenjek külföldre, és jó sok pénzzel térjek haza, amiből veszek egy házat, hogy aztán ha itt lesz egy nem túl jól fizető szakmám, akkor is könnyebben eltartsam magam? Ha csak 500 ezret adnának havonta, akkor is kimennék a nyáron 2 hónapra. És igenis álmodozom. Ez a tervem már kisgyerek korom óta meg van. Mármint hogy 18 évesen vegyek egy házat. Magamnak felújítom, (már építettem pár dolgot, elég jók lettek :D) és kész. Van egy házam, olyan, ami nekem kell. Nem fogok luxusvillát építeni, mert nem az a mércém. Megveszem a házat, esetleg még kereseke gy kis pénzt, veszek földet, (ha a földmutyi megengedi...) és lesz mindenem. Építek melléképületet, ha úgy lenne pénzem, megvenném a mellette lévő kertet, és akkor lenne egy jó nagy kertem.

2014. márc. 23. 22:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező igen ez csak ábrád,még 16 éves itthon is alig kap diákmunkát,nemhogy külföldön.

De ha még kapnál is akkor is semmit nem számoltál bele, 2 hónap alatt mit ennél,miből fizetnél a lakhatásod, oda és haza utadat stb? Szép dolog a fiatalság de azért 16 évesen már több realitásnak kellene lennie, nem meséket látni. Szerinted ha ilyen baromi egyszerű lenne más nem így csinálná?

2014. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

na, hát ebböl igy semmi nem lesz.

1, a korod miatt

2, 1-2-3 honapra nem vesznek fel dolgozni

3, hollandiában, mint pl. bolti elado, vagy pályakezdö diplomával kapsz havi kb. netto 400 ezret (nempedig 500-at segédmunkával 16 évesen)

4, diákmunkával -holland diákok keresnek 180-200 ezer forintot


nincs, nincs rá lehetöség, hogy te bejelentve dolgozz külföldön, mint segédmunkás...

2014. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sokan itthon anyuci-apuci keze alatt se tudják megfogni a pénzt. Hát még ha külön működnek. Amiről én hallottam, az egy cég, 2 hetente jönnek hétvégére haza, ott meg nádaznak, hálózsákba ilyenkor már meg lehet aludni, a kaja meg nekem nem gond, kiviszek 2 hétre 2 szál kolbászt, fél tábla szalonnát, és elvagyok. Csak ők állandó csapatba vannak, velük már beszélt egy ismerős, ő menni akart, de nem kellett. Ott havi 7-800.000 Ft-ot kapnak fejenként. De hallani millió feletti fizetést is. Havonta. Úgyhogy mert 16 éves vagyok, 17 leszek ősszel, attól még jobban megbecsülöm a pénzt, mint a legtöbb ember. Megveszem én ami kell, laptop, kaja, ruha, ilyenek. De csak ami kell. És várok inkább, hogy jó árba legyen. És nem vagyok ZS i d ó!!! Csak megfogom a pénzt.

Én olyanra gondoltam, hogy pl a nádasokkal kimenni. Tudom, van aki 1-1,5 milliót keres havonta hollandba nádazással. A baj, hogy ha házat veszek, akkor papír is kne, hogy honnan van a pénz, és ne jöjjön a nav. Feketén tudtam volna keresni tavaly is itthon 200 ezret egy hónapba, de azzal se kisegítve, se lefedve nem lettem volna. Meg itt is olyan lett volna, hogy reggel 6-este 8-ig. heti 6 nap.

2014. márc. 23. 22:49
 6/13 anonim ***** válasza:

én is külföldön dolgozom, élek. 19 évesen lakást vettem Pesten, jelenleg meg két autot tartok fent (az egyiket 2 hete vettem szalonbol)...bizok benne, hogy a nav nem fog jönni :DDD mert Magyarországon bejelentett munkám kb. 5 honap volt.. (hozzáteszem én már 26 éves vagyok)..és ahhoz, hogy ez mind meglegyen nem 2-3 honapra mentem ki, hanem folyamatosan és egy honapban egy nap szabadnapom volt... mostmár azért könnyebb.

én nem hallottam még ilyen "nádazo" emberekröl, 3,5 ezer eurot keres az unokatestvérem, mint tolmács az eu. bizottságnál..

2014. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első kóbor kutya kieszi a hálózsákból a két szál kolbászodat, aztán leshetsz.
2014. márc. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mivel én is külföldön élek, benne vagyok pár facebookos csoportban, azért a nagy pénzeket nem a nulla nyelvtudással semmilyen szakmai tapasztalattal kiutazó segédmunkások akasztják le. Sok minden jó/jobb itt mint otthon, de akkor sincs kolbászból a kerítés, hogy akárki kiutazik és százezrekkel a zsebében utazik haza. Főleg nem a diákmunkákért fizetnek ennyit.


Sajnos elég sok "Segítség átvertek" kezdetű hozzászólást láttam, a legtöbbet a szállással/fizetéssel verik át.

Honnan, kitől hallottál erről a lehetőségről? Személyesen ismerős által utaznál ki, aki szintén százezrekkel a zsebében jár haza, vagy apródon/expresszen láttál hirdetést? mert ha ez utóbbi, azoknak a 99,9999%-a átverés és utána ott sírnak, hogy segítsenek a magyarok, mert ott állnak pénz, munka és szállás nélkül.

2014. márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" kiviszek 2 hétre 2 szál kolbászt, fél tábla szalonnát, és elvagyok."


Ha működne is, utána orvosi kezelésre menne el az összes pénz. Zsír zsírral, biztos díjazná a szervezeted fizikai munka mellett. Fehérje, szénhidrát, vitaminok, ásványi anyagok?

2014. márc. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Fehérje, szénhidrát, vitaminok, ásványi anyagok?"


Mi a fsznak az? Hisz 800e-et keres segédmunkásként. Majd eszik egy kis eurót, töményen, az mindent pótol!

2014. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!