Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha visszakérik a pénzt ebay...

Ha visszakérik a pénzt ebay vásárlás miatt, akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tehát visszaküldtem a pénzt, mert nem ment el a csomag 30 napon belül, de most ahogy néztem már a héten átvették a csomagot, de a pénzt is visszaküldtem,így tudakozványt nem kértem! 10.000 Ft értékben! Most akkor mit lehet csinálni, ha nem akarja visszautalni a pénzt!?

2014. márc. 21. 16:31
 1/9 acelsziv ***** válasza:
ebay supporttal lépj kapcsolatba.
2014. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Itt már a support sem használ, mert a pénz visszafizetésével az eladó elismerte a saját felelősségét. Ha pedig nem ismerte volna el, akkor egy Paypal claim keretében elvették volna tőle a pénzt a vevő javára. Nincs mit tenni, csak tanulni az esetből.
2014. márc. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nyitottak case-t ellened? csak mert ha igen, akkor annak is határideje van, asszem 1 hónap. Addig kihúzhattad volna valszeg.


bedobtad volna a trackinget, és ebayesek is látták volna, h úton a csomag. Kaptál volna egy kis határidőt.


Így jártál, jól átcsesztek. HA megnyugtat, sok magyar is ezt csinálja a kínaival. Nem jön meg pontosan, nyitja a case-t és visszaköveteli a pénzt, aztán ha megérkezik az áru, akkor röhögve megtartja.


Eközben én aki már lassan 2 hónapja várok a termékemre, szépen diplomatikusan intézem, van case-m, de április 6-ig várhatok vele, ha addig megérkezik, akkor lezárom.


Sajnos erre figyelni kell. Be is lehet állítani tudtommal, hogy mikorra várható a csomag, a 30 nap nem alap tudtommal. vagy igen?

2014. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A magyarok ezt csináljak a kínaiakkal ?? Es a kínai amit csinálnak ? Nem tudnak tenni semmit?
2014. márc. 21. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Igyekeznek minél gyorsabban postázni, illetve a többségük a seggedet is kinyalja, főleg az olcsóbb cuccoknál. Nekik a pozitív értékelések fontosabbak.


De maradjunk annyiban inkább, hogy Kínából könnyebb pontosan, jól postázni mint itthonról. Persze attól függ hova. Pl Amerikába nem olyan gáz. Persze elsőbbségivel kell, ajánlottan követőkóddal.


De nem válaszoltál. hogy történt az eset pontosan?

Írt a vásárló vagy case-t nyitott?

2014. márc. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem nyitott case-t csak írta, hogy nem kapta meg, most mi legyen, nem akar negatívat adni, és úgy küldtem vissza! Így már nem lehet csinálni semmit?
2014. márc. 22. 09:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Mint már mondtam, a refunddal elismerted a felelősségedet. Kikényszeríteni nem tudod a pénz se az eBay, se a Paypal által. Egyedüli megoldás lehetne, ha a vevő jószántából ismét elküldené neked a pénzt. De semmi sem kötelezi őt erre.
2014. márc. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 acelsziv ***** válasza:
hát barátom ebbe belefutottál. Attól, hogy case -t nyit még nem kaptál volna negatívat.
2014. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igen ezt nagyon elrontottad. nem szabad beijedni.


Először is: te tudod, hogy volt termék, tudod, hogy feladtad, és még követőkód is volt hozzá.


Meg kellett volna írni neki, hogy a termék úton van és kéred, hogy legyen türelemmel, biztosítod róla, hogy minden rendben, mondod neki, hogy látja ott a követőkód, az lassan frissül.


Illetve még mondhatod neki azt is, hogy ebay buyer protection vagy miatököm van neki, nyugodtan nyithat case-t, hogy ne fusson ki a határidőből ha nem bízik benned. Ha case-t kaptok, akkor majdnem 1 hónapot kaptok mind2en az ebay-tól, addig meg odaér simán és le kell majd zárnia gond nélkül.


Persze adhat azonnal negatívot, de azzal nem kapja vissza a pénzét. Az ilyet bele kell kalkulálni.


Kínaiak elsőnek sok olcsó terméket adnak el, hogy legyen sok pozitív, és utána pár negatív ha szarul is néz ki, kevésbé annyira erős mintha azonnal csak az lenne.


Tehát ha pl azt csináltad, hogy beregeltél és azonnal drága cuccot árultál, akkor az is hiba volt.

2014. márc. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!