Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MLM Diszkontal járt már így...

MLM Diszkontal járt már így más is?

Figyelt kérdés

Vettem vásárlási utalványt mert szerettem volna kipróbálni hogy is megy ez mert akár még jó is lehetne.


Az nem nagyon jött be hogy mindig kell vásárolni ezért vettem egy utalványt 7000 ért gondoltam majd levásárolom. Most jött el az idő, hogy talán szétnézek ismét mert mikor utoljára fent voltam akkor nem volt annyi minden ami kitette volna a minimális megrendelési összeget. erre azt látom hogy töröltek a rendszerből a pénzem meg sehol. Azt a választ kaptam, hogy megváltozott kompenzációs terv és a 90 nap felettieket kizárták. Na jó de hol a pénzem? Azért én vásárolni akartam. Vagyis most már meggondolandó, hogy egyáltalán akarok-e pénzt tenni ebbe a cégbe. Valakinek van valami ötlete vagy járt így más is?



2014. márc. 3. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Engem is kiraktak, de én pénzt nem tettem bele.

Te nem ilyen tagságot vettél ezért a 7000Ft-ért? Mert nekem azt ajánlották ennyiért.

Azt amúgy én sem értem, hogy miért kell törölni.

Kaptál valami szerződést, elismervényt a pénzről?

2014. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem jártam így. Annál sokkal körültekintőbb és gyanakvó természetű vagyok. Tanulópénz.
2014. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor regisztrálsz, van egy olyan hogy ÁSZF- Általános szerződéses feltételek. Ha abban nem írja a 90 napot, és ők nem értesítettek előre a változásról, akkor bizony jogi úton visszaperelheted a pénzed. Másrészről, ha valaki tagságot vásárol, akkor szintén tájékoztatást adnak, hogy az meddig érvényes. Ilyenkor szoktak olyan aranyos dolgokkal jönni, hogy a "nem tudás, nem mentesít", de ha ők változtattak, és nem küldtek legalább egy e-mail értesítőt (ahogy at-mobil szokta, 2 hetente, hogy üzletszabályzatuk változott), akkor bizony ők mulasztottak. Ha valahogy valamilyen formában a tájékoztatás megtörtént, akkor te mulasztottál. Ennek utána kell járni.
2014. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Emailben tájékoztattak engem, hogy törölnek 90 nap után.

Csak ez jogilag nem biztos, hogy megállja a helyét, mert írásban kell tájékoztatni.

A bankom is írásban tájékoztatott a számlakondíciók változásáról.

De itt az mlmdiszkontnál nem is tudom, hogy van-e egyáltalán írásos szerződés. Szóval itt kezdődnek a problémák.

2014. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még valami.

[link]


Csak a szememmel futottam át, de én ara vonatkozó kitérést nem láttam, hogy "tag viszony megszüntetése". Azért nézd meg te is. Ha erre nem térnek ki, akkor a nyugodtan fordulhatsz az illetékes szervekhez.

2014. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos azt kell modjam, hogy jól jártak az el. Az e-mailes tájékoztatás is tájékoztatás. De a 7000 Ft-ról kéne tudni, hogy akkor az most mi? vásárlás, vagy tagsági díj?
2014. márc. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A termékvásárlásra vonatkozóan, én sehol nem látok 90 napos kitétet. Ha jól értelmeztem, akkor te 7000 FT-al csak a számládat töltötted fel. A számládon lévő egyenleg felhasználásról nem találtam feltételeket. (90 nap vagy ilyesmi). Szerintem ez reklamálható!
2014. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ott van benne csak rá kellett volna keresni

"2.11. Bármely „tagnak” megszűnik a tagsága abban az esetben, ha „eseti díjjal” történő vásárlásának megrendelése után további 120 napig, illetve „előfizetési időszaka” lejárta után 90 napig nem ad le újabb rendelést."


De ez amúgy egy vicc. A pénzről egyáltalán adnak számlát?

2014. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


Segített. nem találtam arra vonatkozóan semmit, hogy el kéne veszítenem a pénzem csak azért mert ők már más módon szeretnék vinni a boltot. Én egy jővőbeli vásárlási opciót vásároltam. Nincs joguk úgymond lenyulni hiszen én nem szolgáltatást vettem igénybe, hanem egy fizikai dolgot szerettem volna venni. Elküldtem a jogvédelemhez, még szerencse, hogy van ilyenem. A legutolsó levelemre már lassan egy hete nem is válaszoltak.

2014. márc. 8. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!