Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatnám vissza a...

Hogyan kaphatnám vissza a pénzemet?

Figyelt kérdés

Szeptemberben vettem egy hangszert hirdetés alapján. 300 km-ről hozta el az eladó, de az utiköltséget elkérte /15.000.-ft./ A hangszer ára eredetileg 30.000.-ft. volt. Nem pénzben, hanem festményben állapodtunk meg. A képet ő választotta, elégedett volt vele. Nemrég kiderült /miután egy hagszerész megnézte/, hogy a hangszer teljesen használhatatlan, legfeljebb diszként szolgálhat. Szeretmém visszakapni a pénzemet, ő viszont hallani sem akar róla. Komoly terveim hiusultak meg ezzel az átveréssel.

Kérdéseim:

1. Mennyit kérhetnék vissza 30, avagy 45 ezret?

2. Hogyan juthatnék a pénzemhez /milyen módszert ajánla-

nátok/?


2009. dec. 14. 20:51
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A megtévesztés egyértelmű. Hiba láttam a hangszert /és talán más is hiába látta volna/, csak utólag derült ki, hogy eljárt felette az idő és nem lehet hangolni. Ezt ránézésre nem lehet megállaptani. Hangolatlanul pedig NEM LEHET használni. Ezt neki tudnia kellett és nyilván ott helyben nem is tudta eladni, inkább elhozta 300 km-re, csakhogy megszabaduljon tőle. Én ma adtam el egy szobabiciklit. A digitális kijelzője jelzi a sebességet, azonban nem összesiti a megtett kilométert. Ezt elmondtam a vevőnek, az árat is ennek arányában szabtam meg. Ez így tisztességes. Azt látom a válaszokból, hogy a károsultak inkább visszavonulnának, mintsem kiálljanak az őket ért anyagi kár mellett. Pedig nemsokára már a tyuklopást is keményen büntetik és megszünik a 20 ezres büntethetőségi határ. Egyszer már rendet kellene vágni ezen a téren is.
2009. dec. 15. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!