Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatnám vissza a...

Hogyan kaphatnám vissza a pénzemet?

Figyelt kérdés

Szeptemberben vettem egy hangszert hirdetés alapján. 300 km-ről hozta el az eladó, de az utiköltséget elkérte /15.000.-ft./ A hangszer ára eredetileg 30.000.-ft. volt. Nem pénzben, hanem festményben állapodtunk meg. A képet ő választotta, elégedett volt vele. Nemrég kiderült /miután egy hagszerész megnézte/, hogy a hangszer teljesen használhatatlan, legfeljebb diszként szolgálhat. Szeretmém visszakapni a pénzemet, ő viszont hallani sem akar róla. Komoly terveim hiusultak meg ezzel az átveréssel.

Kérdéseim:

1. Mennyit kérhetnék vissza 30, avagy 45 ezret?

2. Hogyan juthatnék a pénzemhez /milyen módszert ajánla-

nátok/?


2009. dec. 14. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az útiköltséget semmiképpen, hiszen ő valójában elhozta neked a "hangszert". De szerintem a 30 ezerre is keresztet vethetsz!! Sajnálom de papírt gondolom nem írtatok róla hogy garanciát vállalna rá! Ez a tanulópénz!!
2009. dec. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hogy kérhetnéd vissza?

Megnézted, átvetted. Élned kellett volna a gyanúperrel, és az eladóval együtt egy hangszerésznek megmutatni, még vásárlás előtt, ha nem értesz hozzá.

2009. dec. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért nem ilyen egyszerű! Ő TUDTA, hogy egy értéktelen vacakot ad el, tehát MEGTÉVESZTETT. Ha én ezt tudtam volna, nem hozattam volna ide 15.000-ért. A jogérzékem ezt súgja.
2009. dec. 14. 22:13
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja! A popirról annyit, hogy erről emailes bizonyitékok vannak. Elismeri az adásvételt, nem is tehet mást. Tehát ezt nem vitatja.
2009. dec. 14. 22:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Mehet bíróságra, de semmi értelme, mivel itt te hibáztál. Meg nem 3 hónap után kell elkezdeni reklamálni, főleg nem egy személyes átvétel után. Láttad, hogy mit veszel meg, nem? Akkor? Ha nem értettél hozzá, akkor neked kellett volna odahívnod egy szakértőt, elvégre a te érdeked volt. Ebben a dologban most nagyon nincs igazad, szerintem.

Meg mégis milyen alapon kérnél vissza egyáltalán pénzt, amikor te festménnyel fizettél érte? Maximum a festményt kérhetnéd, de ebben a helyzetben még azt se.

2009. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jogilag neked van igazad (Ptk. 277. §), de gyakorlatilag semmit sem tehetsz (nem éri meg a fáradságot).
2009. dec. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jogász, de szerintem az email nem bizonyíték, küldhetek neked bármilyen címről bármikori emailt. Én inkább kiszúrnám pl az autója kerekét éjjel, hogy tanulja meg, hogy veled nem lehet gatyázni. De ezer+1 ba*sztató trükköt ki lehet találni. Adj fel egy csomó olcsó hirdetést a nevével és számával, és akkor egy ideig nem lesz nyugta, és talán újragondolja a visszavételt.
2009. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem akarok bosszut állni, inkább a békés megegyezésre törekszem. Nyilván azért hozta el 300 km-ről a hangszert, mert ott nem tudta eladni. Igen, két festményt adtam érte, de azoknak a darabja több volt, mint 30 ezer. Egyet gondoltam, aztán odaadtam neki a kettőt. Balesetem volt közben, azért is nem tudtam a hangszerészt idehozni. Az emailekre pedig rendszeresen válaszolt, tehát kialakut egy párbeszéd közöttünk. Nem tagadja az eladást, csak éppen nem akarja visszafizetni a megtévesztéssel szerzett pénzemet. Fizetési meghagyáson gondolkozom, amire elvileg fizetnie kell. Ha nem, perré alakul az ügy. Nem lesz rövid, de ott legalább egyértelmű lesz a csalás ténye.
2009. dec. 15. 13:43
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Azt megnézem:) Majd küldj el emailt az unokáimnak, hogy mi lett a vége:)
2009. dec. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De mégis mivel tévesztett meg???? Elvégre személyesen vetted át, nem postai úton, nem átutalásos fizetéssel ment a dolog, hogy ne láthasd, hogy milyen terméket veszel.

Láttad, megnézted, átvetted, megtekintett állapotban, úgyhogy szerintem jogilag biztosan nem lehet semmilyen követelésed.

2009. dec. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!