Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A OKJ-s képzést munkanélküli...

A OKJ-s képzést munkanélküli kifizeti így?

Figyelt kérdés

jelenleg hegesztőként dolgozok 90.000ft nettóért.


Ma voltam egy nagy cégnél (szó szerint dupla pénzért) próbahegesztésen. Síkertül is de csak akkor vesznek fel ha van darukezelői OKJ-s papírom (kitétel volt de a vezető hegesztő azért behívott mert eddig 10-ből tíz ember nem felelt meg a próbahegesztésen. Viszont nekem meg nincs darukezelőim.

Magán úton elég húzós a tanfolyam ára főleg 90 nettóból.

Hogy lehetne megoldani hogy a munkanélküli központ kifizetése a tanfolyamot ?


2014. márc. 12. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kirúgna, beregisztráltatod magad a munkaügyibe és indul ilyen képzés akkor jelentkezhetsz rá.

De nem biztos, hogy téged választanak.

A cég, amihez mennél, nem fizeti?

2014. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Munkaügyi központnak hívják azt a központot, nem munkanékülinek. Ha munkanélküli leszel, akkor jelentkezhetsz munkaügyi közp. által indított tanfolyamra, de oda nagy a túljelentkezés. pl felvesznek 15 főt és van 150 jelentkező. Egyébként meg nem hiszem, hogy darukezelői tanfolyamot indítanak ilyen helyen, Heves megyében legalábbis még nem hallottam róla, így nem hiszem, h máshol van ilyen. Nem hiszem, h megéri munkanélkülinak lenni hogy a tanfolyam idejére 50-70 e ft-ot kapj nettoba. Ráadásul ezek minimum 3-4 hónapos tanfolyamok, van ami 1 éves, egy cég sem vár ennyit, egy munkavállalóra sem.
2014. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!