Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen hasznot teremtenek a...

Milyen hasznot teremtenek a bitcoin bányászok? Kinek jó ez, és miért hasznos dolog? Milyen célt szolgálnak hogy ezért fizetést kapnak?

Figyelt kérdés
Miért jó az hogy számításokat végez a gépem? Kinek végez számításokat? És miért jó annak a cégnek hogy számításokat végzek neki? Pl hogyha krumplit kapálok azzal hasznot teremtek valakinek, mert valaki megeszi azt a krumplit és fizet érte, érthető. De a bitcoin mi? Pénzmosás? Piramisjáték? stb? Csalás? De elvileg van aki nagyot kaszált rajta... Csak szerencséje volt, éppen beletenyerelt egy nagykutya pénzmosásába? Vagy összeesküvés(illuminati) Világvaluta,világkormány, Ezért hozták létre, hogy hatalomra jusson az "elit"? Összeesküdött pár informatikai, egyéb cég,média, stb hogy népszerű legyen ez az alapjába véve értéktelen semmi,lufi?

2014. márc. 2. 11:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azért"
2014. márc. 2. 11:53
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

Huhh, jó sok kérdés. Pénzmozgás azonosítókat számol a géped. Ad és vesz hosszú láncokat, összehasonlít, majd továbbít vagy törli azokat. Ez arra jó hogy a pénzmozgás és a pénz mennyisége garantált legyen, ne lehessen hamisítani.


Javaslom a bitcion.hu-n a bevezetőt, aztán egyéb cikkeket. Mindenre választ fogsz kapni.

2014. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Lehet, hogy a Bitcoin egy újabb derivatíva.


Derivatíva, derivatívum gyakorlati jelentése:

egy újabb fiktív érték = egy újabb semmi = egy újabb lufi ...amit akár a tőzsdére is ki lehet vinni, viszont tudni kell belőle időben kiszállni...

....

...mielőtt túl sokan rájönnek, hogy az egész nem más, mint a nagy semmi egy újabb jól hangzó fantázianéven.

2014. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Már évtizedek óta a semmi eladásával (piacra vezetésével) lehet a leggyorsabban és a legnagyobbat kaszálni.
2014. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Azért a "bitcion.hu" -n nézz utána a dolgoknak, az eszed viszont használd közben! :-)
2014. márc. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

A lények a következő óránként 1 - 2 coin kódját lehet visszafejteni, de mivel sok looser ebből akar megélni, ezért kicsi az esélyed!

Hogy ez nekik miért jó? Nos ők árulnak kódfejtő progikat, illetve külön gépeket, amik csak a saját kódjuk visszafejtésére jó. Ezt a sok balfék tőlük veszi, így néhány fillérért cserében, amit szétosztanak nyernek sok vásárlót, akik milliókat költenek a másra használhatatlan gépeikre!


Lebutítva a rendszer:

Ajándékokat adok, de csak az kaphatja meg, aki vásárol pl. 100 000-ért és benne van az első 10-ben. Tesco, metro is csinál akciókat pl. adott napon az első 10 vásárló 5%-os áron vásárolhat elektronikai cikkeket, már előtte nap 500-as várósor alakul ki...

2014. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 cli_hlt ***** válasza:
66%

Szia!


Itt egy nagyon jó infografika arról, hogy hogyan működik a bitcoin.


[link]


A bitcoin kliensek (a program a gépeden) visszamenőleg MINDEN tranzakció adatait megőrzik egy ún. blokkláncban.


Minden blokknak van egy ellenőrző összege, amit kiszámolni egyszerű, de az ellenőrző összegből kitalálni, hogy az minek az ellenőrző összege, az nagyon nehéz. Ezeket nevezzük egyirányú függvényeknek, vagy hash-nek.


Egy tranzakciót a hálózat csak akkor fogad el, ha bekerült egy blokkba, tehát ha valaki már kiszámolta annak a blokknak a hash-ét.


A hálózat azonban csak bizonyos tulajdonságokkal rendelkező hash értékeket fogad el, pontosabban csak olyan, aminek az első valahány bitje nulla. Egyetlen egy módon lehet a hash értékét szabályozni, ez pedig egy szám, egy ún. "nonce" (nonsz).


A bányás azt csinálja, hogy kipróbálgat különböző nonce értékeket, és ha sikerül kirakni a megfelelő hash-t, akkor a hálózat befogadja a blokkját, és övé lesz egy meghatározott mennyiségű bitcoin (most talán 50, vagy 25), plusz a tranzakciós jutalékok.


Ez az egész cirkusz azért kell, hogy ne lehessen csak úgy összevissza akármilyen (akár hamis) tranzakciókkal elárasztani a hálózatot, hanem nagyon meg kelljen dolgozni érte, hogy néhány tranzakció bekerüljön a blokkláncba.


A bányászok tehát együttesen óriási számítási kapacitást biztosítanak a hash számolásra. Ha valaki csalni akar, akkor az egész hálózat teljesítményének több, mint 50%-át meg kellene szereznie.


A bányászok tehát a rendszer biztonságában játszanak szerepet.

2014. márc. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem én hogy hogyan működik, a bányászok szerepét is értem, csak azt nem hogy ennek mi értelme? Értem én hogy a bányászoknak az a feladata hogy ezekkel a számításokkal fenntartsák a rendszert igen. De én igazán arra vagyok kíváncsi hogy mi értelme ennek az egésznek? Kinek jó az hogy én számításokat végzek? Kinek jó ez a rendszer? A bányászoknak igen, mert kapnak érte pénzt,az informatikai cégeknek is jó akik speciális bitcoin gépeket gyártanak. De mégis ki adja nekem a bitcoint? A világnak vagy akárki másnak miféle hasznot teremtek ezzel a virtuális bányászattal a "rendszer"-en kívül? Egyáltalán miért értékes munkavégzés a "bitcoin bányászat" a társadalom számára hogy pénzt kapok ezért?
2014. márc. 3. 19:41
 9/12 anonim ***** válasza:

"az informatikai cégeknek is jó akik speciális bitcoin gépeket gyártanak" Mint ahogy írtam maga a cég árulja a saját kódjaikat fejtő gépeket!


Tehát nekik ez az üzlet azon, hogy a sok nyomi bányászni akar!


Társadalmi érdek? Ezt viccnek szántad, remélem :)

2014. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 cli_hlt ***** válasza:
74%

Kérdező: küldtem választ a pm-re, ide is beírom:


Amennyire tudjuk, a Bitcoin story úgy indult, mint a legtöbb nyílt forráskódú projekt: kísérletként, amit valaki a szabadidejében hajtott végre, és odadobta a közösségnek.


Így indult a torrent, de a web, irc, smtp (e-mail), és még sok más az Interneten. Amikor ezeket megcsinálták, még nem lehetett tudni, hogy jók lesznek-e, vagy hogy egyáltalán működni fognak-e.


A Bitcoinnak nincs értéke, ugyanúgy nincs, mint ahogy a forintnak, dollárnak, vagy eurónak sincs. Ezek mögött semmilyen értékálló eszköz nincs, csak számok, és papír.


Miért gondoljuk akkor mégis "értékesnek" ezeket?


Azért, mert a többiek elfogadják, és ki tudjuk cserélni őket termékekre és szolgáltatásokra.


A forint, a dollár és az euró (meg a többi) esetében van egy gond: mi a garancia arra, hogy holnap a jegybank / mnb / valaki nem kezdi el ész nélkül nyomtatni ezeket a pénzeket?


Nos, úgy Isten igazából semmi.


Persze ez senkinek nem érdeke (most), de elvileg megtörténhet.


Ami utána következik, az a hiperinfláció: az emberek elvesztik a bizalmukat a pénzben, és ezért egyre kevesebbet ér: egyre többet kell fizetni apróságokért is.


A Bitcoin esetében ez nem történhet meg (így ebben a formában), mert a hálózati protokoll garantálja, hogy N mennyiségű Bitcoinnál több soha nem lehet.


A Bitcoinba tehát nincs beépítve az infláció. (A mainstream gazdasági modell szerint egy pénznek muszáj inflálódnia. Lásd bármelyik makroökonómia könyvet.)


A Bitcoinnak ott van az értéke, hogy központtól teljesen független, a hálózatot teljes egészében a kliensek és a bányászok tartják fenn (főleg az utóbbiak).


Ez a munka csak akkor értékes, ha a Bitcoin maga értékes.


A Bitcoin SZERINTEM több dolog miatt értékes:


* Egy érdekes technológiai kísérlet. A P2P pénz egy érdekes dolog.

* Egy érdekes társadalmi kísérlet. Mi történik egy deflációs (nem inflációs) gazdaságban? Hogy működik egy ilyen pénz forgalmazása?

* Függetlenít a korrupt gazdasági rendszertől. Ha félsz a fiatpénzektől, vagy csak tiltakozni akarsz a jelen gazdasági dogmák ellen, akkor használj Bitcoint, hogy Wall Street-i csókák ne aludjanak olyan jól.

* Spekulatív értéke van. Az értéke vadul változik, ezért lehet vele játszani. Ami persze kockázatos.

* Technológiailag már most gyorsabb, rugalmasabb, mint a hagyományos on-line fizetés. Egy kis csavarral már most gyorsabban lehet vele fizetni, mint bankkártyával. (Egy blokkot sajnos meg kell várni, ha tutira akarsz menni, az meg több perc, vagy akár óra is lehet, de ha belegondolsz, bizonyos bankkártyás fizetési módoknál sem "tuti" az, ha valamit kifizetnek).

2014. márc. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!