Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez vajon csalás? Ilyen módon...

Ez vajon csalás? Ilyen módon is ki bírnak manapság húzni pénzt az emberel zsebéből?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy levelet miszerint örököltünk egy feltételezett rokontól pénzt mivel valószínüleg mi vagyunk az eggyetlen rokonai.eggyetlen dolgunk h jelentkezzünk az ügyvédi iroda email címjére.ha megnézem a honlapukat nem bírnak semmilyen módon megkárosítani ugye?úgy mén nem bírak adóssàgba keverni??ti kaptatok màr hasonló levelet?szerintem ez csalás.külföldröl érkezett a levél.angolul íródott.de a hazai pósta pecsétje nincs rajta.gyanús
2014. febr. 14. 21:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesíràsi hibàkért csak mobilról sietve írtam és nem olvastam vissza.meg hàt nagy az izgalom.
2014. febr. 14. 21:08
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha külföldről jött a levél, akkor a hazai posta már nem pecsételi le.

Nyugodtan írhatsz az email-címre.

2014. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Hogy ki tudnak-e húzni pénzt a zsebedből? Majd meglátod...
2014. febr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Ha bankszámla számot, előre utalást, személyes adatokat kér akkor több mint való kamu.


Azért mert megnézel egy oldalt még nem fognak lehúzni..ok lehet hogy az oldal vírusos és telepítesz valami trójait a gépedre, ami lopja majd az adatokat..

2014. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha esetleg pénzt kérnek, azt kell mondani, hogy sajnos nem tudsz fizetni, de ha megkapod a rokontól az örökséget majd abból fizetsz.
2014. febr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen csalas.Ha gozod sincs,hogy ki az az ismeretlen rokon, ha valaszolsz es a kovetkezo levelben az jon,hogy illetekre,ilyen-olyan koltsegre be kell fizetni,akkor az biztosan kamu. Irj emailt nekik, aztan ha penzt kernek, akkor felejtsd el oket.
2014. febr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat.
2014. febr. 16. 21:51
 8/8 anonim válasza:
nem árt ovatosnak lenni.. van valami fejlemény az ügyben? utána néztetek a rokon nevének, illetve hogy biztos rokon e, létezö személy volt? vagy mit mondtak az irodában? mi az ügyvédi iroda? nézz utána az adoszámuknak (ennek szerepelnie kell az iroda levelén/pecsétjén) olvass utána googleban hasonlo modon járt e valaki, ismeri e az irodát, ha megirod itt (ne privi mert az bénán nyilik meg nekem) megprobálok segiteni
2014. febr. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!