Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A TÁMOP 2.3.6 - Fiatalok...

A TÁMOP 2.3.6 - Fiatalok vállalkozóvá válásához kapcsolódó pályázaton előre le voltak osztva a lapok?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is indult, de mindenki arról számolt be, hogy az üzleti ötlet bemutatásakor lehúzták az ötletét/tartalék listára került. Tényleg csak csókosok juthattak be?
2014. febr. 12. 02:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Inkább voltak jobb ötletek, de ezt csak az tudja megmondani aki látta az összeset.


Ahol én voltam x ember kaphatott 6 havi min.bérnek megfelelőt.

Értesítettek, hogy csak 5 havit adnak, majd a végén mégis mindenki megkapta 6 hónapig, mert visszalépett 1 valaki és ezért megkapták az indulók a maximumot. Ott például tuti nem csaltak, hiszen odaadhatták volna bárkinek, mégis szétosztották.


Nem hiszem, hogy csalnának.


1 ember viszont 3M kapott. :) Nem én. Nem tudom ki és milyen pályázattal.

2014. febr. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tényleg.
2014. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem is csókosok, de nagyon megnézik, hogy kinek (leinformálnak) és egyáltalán mire (azért életképesnek is kell lenni annak az ötletnek..) adják oda pénzeket, bármi nemű pályázatnál.


De ez évek óta így van!


Én ki sem vártam a támop 2.3.6.B-t, helyette más üzleti terv pályázatban futtattam meg, beírva, hogy támop 2.3.6.b. + mellette szociális szövetkezet alapra épült.


A bírálatban két bíráló két véleményt hozott,egy dologban egyeztek meg, hogy létjogosultsága van az ötletnek és fontos a célja, de az egyik hosszú távon fenntarthatónak ítélte meg, a másik meg a "közigazgatással összefonódni igyekvő, politikai cégháló terve", "trafikpályázaton kifejlesztett árrés ambíciók" és a támop pályázatban, nem kell visszafizetni a pénzt mivel úgysem ellenőrzik 3-5 év után, hogy él e még a vállalkozás"c. bélyegekkel próbált a politikához ragasztani (gondolom annak kapcsán, hogy az üzleti tervben, forrásszervezéshez 3 aktuális pályázat is bevonásra került) és lehúzott, holott nem vagyok pártközeli tag.


Fél év támogatást bér-és járulékra a munkaügyitől is kaphatsz,elég ha 3 hónapja be vagy regisztrálva.

Ahhoz kevesebb macera kell. Sőt tájékoztatón még bőszen osztogatták a tanácsot, hogy munkanélküliek először oda adják be és annak folyománya legyen a támop 2.3.6.B., mert akkor bérköltségben egy teljes évet le tudnak így fedni.



Ami várható volt, hogy a hatékonysága az egésznek kérdéses lesz, hiszen közben törvényi változások jöttek, elhúzódott az egész több, mint 1 évvel,( tavaly ilyenkor még maga a kiíró sem tudta, hogy mi lesz, aki megnyerte végül a képzési lehetőséget, csak őszre tudott bármit is mondani arról, hogy akkor hogyan hol és mikor lesznek a képzések, miközben azoknak már 2012 év végére be kellett volna fejeződnie) érthetetlen, hogy miért párt közeli szervezet kapta meg a képzéseket, amikor nem volt rá elég kapacitása,míg más hiteles szervezetnek aki pályázott erre, lett volna, stb, stb., stb.

2014. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az üzleti ötlet bemutatásánál velünk is (társasként indulunk) nagyon kötözködtek, aztán hétfőn jött a válasz, hogy tovább jutottunk. Persze lesz még egy kör, meglátjuk.
2014. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!