Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1/2 telek a nevemen van....

1/2 telek a nevemen van. Valahogy nem tudom ezt visszacsinálni?

Figyelt kérdés

Hosszú törtébet, de a telkünket elárverezték és olcsóbban meglehetett venni.


Apàm kitalálta, hogy legyen a nevemen a telek, ő intézi az anyagiakat. A licitnél sajnos csak a telek egyik felét sikerült elvinni (egyik fele anya nevére volt írva, másik apáéra).


Mielőtt kijavítanàtok, nekem semmi hátrányom nincs abból, hogy a nevemen van ( / lesz még a másik fele is) a telek, különben nem írtam volna alá.


Viszont apàmnak egy feltétellel írtam alà a papírokat, amit nem hajlandó teljesíteni (mielőtt hisztis apuci kiskirálylányának gondolnátok csak annyit kértem tőle, mielött aláíratta velem a papírt, hogy menjen el dolgozni lehetőleg már januárban, mert évek óta itthon döglik, nem csinál semmit, csak a sz@rt).


Szóval szívem szerint elmennék a végrehajtóhoz, hogy storno, vissza a pénzt és árverezzék tovább a telket. Megtehetem ezt?


Csak az a gond, hogy apám nagyon ragaszkodik a telekhez, mert már csak annyija van, más semmi.


Másik az, ha a nevemre kerül majd a telek másik fele, akkor az első dolgom az lesz, hogy ingatlanosnál meghirdetem, amint megvette valaki (szép álom) veszek a pénzből egy minigarzont és elköltözök.



Ti mit tennétek? Kicsit elbizonytalanodtam és apámat akarnám észhez téríteni!

20l



2014. febr. 9. 22:44
 1/2 anonim ***** válasza:

senki se vesz fél telket.

a végrehajtó se tudta volna valszeg eladni.


visszacsinálni nem lehet, eladni próbálhatod, de mint írtam, ki az a hülye aki egy fél telket vesz?

2014. febr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédet keress fel, létezik ingyenes tanácsadás is..


Osztott közös tulajdon megszüntetése.


Kérheted először szépen, majd indokolt esetben, akár peres eljárásban is a tulajdonrészed kifizetését, amit valószínűleg nem fog tudni teljesíteni. Így hitelt kell felvennie, aminek a törlesztése nagy valószínűséggel motiváló hatással lesz rá, hogy dolgozzon értre.

2014. febr. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!