Most utaljam vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először vásárolok az aprod.hu-n,ugye...Nézegettem playstationokat és eléggé olcsók ahhoz képest hogy milyen a teljesítményük.Kb 5 eladóval beszéltem és mind az öt csak is előreutalással "postázná el"...Én nem hiszek nekik,mert hát az utánvétel a legkorrektebb vásárlási mód.

Ugye hogy több mint 95% annak az esélye,hogy átvernek?

Nem akarok 50-60 ezreket ezek miatt bukni



2014. febr. 5. 22:21
1 2
 1/17 anonim válasza:

En is hirdetek az aprodon dplgokat, venni is szoktam de csak ha el tudok menni erte. Az elore utalas lehet atveres, ez igaz, de olcsobb mint az utanvet. Az utanvetben az elado szamara az a kockazat hogy nem veszik at a holmit es nem hogy haszna nincs, de is fizet mert a postat kifizette.

Az elore utalas meg a vevonek kockazat, en nem utalnek elore ilyen osszeget. Mondom ezt annak ellenere, hogy konyvet pl. csak utalas utan kuldok postan. De ezek kisebb osszegek, es a vevok meg is biztak bennem mindig.

2014. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű.. utald el neki a postaköltség+utánvét díját, ő így már nem veszíthet.

A többit pedig fizeted, amikor átveszed.

2014. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy nem lehet vele normálisan beszélni,írtam neki,hogy telefonon megbeszélhetnénk.

De mondtam hogy vagy utaljam egyből a pénzt vagy ne is írjak neki,és hogy holnapra jól döntsek.

2014. febr. 5. 22:51
 4/17 tetro ***** válasza:
22.51
2014. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Akkor hagyd afenebe ha meg ijesztget is!
2014. febr. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az jó ötlet, hogy csak a postai költségeket utalod át előre, így az eladó már nem veszíthet, aztán ha mégsem adja fel, te is max azt az összeget bukod, nem nagyobb pénzeket. Amelyik eladó így nem megy bele a dologba, azzal jobb nem is foglalkozni. Aki meg ilyen ultimátumokat ad, meg még telefonon sem hajlandó kommunikálni, úgyszint kerülendő.

Valamint ezekkel a "nagyon olcsó" dolgokkal sem árt vigyázni, azok nagyon kamugyanúsak.

És amit még megtehetsz, ha megadja a nevet és bankszámlaszámot, ahova utalnod kéne, keress rá google-on, ha valakit már átvert, akkor lesz rá találat.

2014. febr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2014. febr. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Műszaki cikket csak személyesen, kipróbálás után, vagy boltban szabad venni. Én tuti nem vennék ilyesmit az apródon úgy, hogy nem néztem meg.
2014. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
és szerinted miért adná oda valaki olcsóbban az árut ha sokkal többet ér, elég kamu szagú. vegyél inkább boltban, ott biztos nem vernek át és még garancia is van
2014. febr. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 TaKy99 válasza:

Mindenkinek a saját pénztárcája szabja meg, mekkora az az összeg, ahol a kockázat betakarja az utánvét költségét azaz csomagnál az 500 Ft-ot levélnél a 950 Ft-ot. Nálam ez a határ kb. 10% környékén van. Azaz 8-10e Ft alatt fizetek előreutalással, felette csak és kizárólag utánvéttel. Maximum a már korábban is emlegetett postaköltség előreutalás jöhet szóba. (Egyébként ez nem egy rossz kockázatmegosztó konstrukció, csak dupla költsége van a pénzküldésnek, de hát valamit valamiért.)


Az olyan eladókat, aki eleve agresszívak, esetleg bunkók (kell-vagy nem kell típusúak) messziről kerülni kell!

Ha valakivel előre nem tudod leegyeztetni a termék állapotát, nem rugalmas a kérdéseiddel kapcsolatban, nem hajlandó telefonon beszélni, attól vajon milyen hozzáállást kapsz majd, ha esetleg valamilyen probléma adódik a termékkel.

Hiába olcsó valami, ha utána kizárt a reklamáció lehetősége. Melyik jobb a 30-35e Ft-os PS3 a te eladódtól, vagy a 40-45eFt-os, ahol normális az eladó és lehet vele normálisan beszélni...

Ráadásul a 30-35-ért Slim-et nem kapsz, (FAT-ot ugye elvből nem veszünk) Ha valaki annyiért hirdeti, abban tuti valami átverés.

2014. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!