Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen beosztásban dolgozik...

Milyen beosztásban dolgozik egy ruhabolti eladó? (nagyáruházi)

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy olyan nagyáruházban, mint egy pláza vagy Árkád, ami reggel 9-től este 8-ig tart nyitva, ott hogyan dolgoznak az eladók?? Heti 5 nap 11-12 órát vagy van valami beosztás??
2014. jan. 27. 02:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Van aki teljes munkaidős és vannak részmunkaidősök is.

Aki teljes munkaidős az többnyire 9-kor kezd (nyitás) és este 8-9-ig vannak. Tudod nem mindegyik üzlet zár 8-kor.

A beosztást mindig az üzletvezető írja. Ilyenkor meg szokta kérdezni kinek melyik nap jó, és lehetőség szerint igyekszik mindenki kívánságát figyelembe venni. De ha valaki beteg lesz vagy leltározni kell, akkor persze ez nem játszik.

Ahogy én látom, leginkább úgy szokott lenni, hogy heti 5 napot lehetőség szerint mindenkinek dolgoznia kell. De egyenlőtlen beosztásba akár. Pl. H-K dolgozik, SZ-CS otthon van, P-SZo-V dolgozik.

2014. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még hozzátenném ezt is: Hierarchia is van sok helyen. Aki régebbi dolgozó, annak a kivánságait hamarabb figyelembe veszi az üzletvezető. Tehát ha pl. ketten ugyanazokra a napokra adtok le pihenőnapra igényt vagy szabit, akkor nyilván az újabb dolgozó lesz hátrasorolva.

De néhány hónap után már sok eséllyel nem Te leszel az új! :D Ha nem nyavajogsz, hanem szorgalmas vagy és bevállalsz hétvégéket is, akkor hamarabb be tudsz illeszkedni.

2014. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Én is akartam ilyen üzletben dolgozni, a mamutban a j.pressben voltam egy próba napot, ott azt mondta a csajszi akivel dolgoztam, hogy náluk van a legjobb beosztás a kereskedelemben, ugyanis 10-21ig van a napi munkaidő, viszont egyik héten 4 nap (kedd csütörtök, péntek, szombat) másik héten csak három nap arra nem emlékszem pontosan kb hétfő szerda csütörtök(vagy péntek) viszont 91ezer-100 között van az alapbér, arra jön még valami kis cafeteria meg néha jutalék. Hát a beosztás nem volt rossz, de az a 11 óra ácsorgás úgy hogy kb annyira ülhettél le hogy egyél vmit, nekem nem jött be....
2014. ápr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!