Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, ha a...

Mit lehet csinálni, ha a szerviz miatt vesztek el az adataim?

Figyelt kérdés

Garanciális laptopommal wifi- és touchpad gondok voltak, amit elvitt Édesanyám szervizbe Pesten (én nem ott lakom, ezért ő vitte el). Úgy kapta vissza, hogy a jogtiszta windows 7-emet újratelepítette próbaverziós windows 8-ra, és minden adatom eltűnt róla. A szerelő nem tudta megindokolni, miért csinálta. (Sajnos formázták, átkerült másik szerelőhöz, aki visszarakta a windows 7-est, de a vinyóról se tudta visszahozni a dolgaimat.)

Mint utóbb kiderült, Édesanyám aláírt egy papírt arról, hogy az adatok nem fontosak. Lehet kártérítési pert vagy valamit indítani ezügyben? Hiszen a problémának köze sem volt az adatokhoz, vagy az operációs rendszerhez, nem volt szükséges az újratelepítés, pláne az engedélyem/-ünk nélkül. [A fotók mellett valódi szellemi termékek, novellák tűntek el.]


2014. jan. 13. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:

"Édesanyám aláírt egy papírt arról, hogy az adatok nem fontosak."


Ezek után nem értem mi a kérdés. Te megbíztad anyukádat, ő aláírta a papírt.


Amúgy általában minden szervizben így van, nem vállalnak felelősséget adatvesztésért. Szóval előtte le kellett volna mentened mindent.

Főleg a fontos dolgokról egyébként is illik biztonsági mentést készíteni a saját érdekedben, mivel egy winchester is bármikor elszállhat.

2014. jan. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A kérdésre a második mondatod adott választ, a többi csak a számonkérés, felelősségre vonás. Gondolod, én nem "vertem a fejem a falba", hogy bár sok dolog le van mentve, sok dolog nincs, és elveszett??? Lehet, "mi lett volna, ha" dolgokat említeni, meg kioktatni, de ettől még a kérdés elvi: nekem nem kötelességem lementeni a dokumentumaimat, viszont nekik nem kellett volna újratelepíteni, sem formázni a gépem a problémák megoldásához. Az is világos, hogy az aláírással megerősített adatvesztéssel gyakorlatilag a felelősséget hárították, de ettől függetlenül azért tettem fel a kérdést, hátha van kiskapu.
2014. jan. 13. 12:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!