Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közmunka: információra lenne...

Közmunka: információra lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Október eleje óta munkanélküli vagyok. Álláskeresési támogatás lejárt. Előbb-utóbb a közmunka vár rám. Állandó lakhely vidék, míg a tartozkodási Budapest. Szeretnék a szakmámban elhelyezkedni, de mindehol ígérgetnek vagy az interjún lealáznak (közgazdasági végzettségem van) és szinte lehetetlen.

Lehet Budapesten jelentkezni közmunkára? Mit tudtok a kulturális közmunkáról? Akik közmunkán vannak, mit írtok a CV-ben? Kötött vagy kötetlen a munkaidő? El lehet menni állásinterjúra, ha pl. 9 órára kaptok időpontot? Behívnak-e egyáltalán a munkáltatók? Ha például 3 hét alatt kapok a szakmai végzettségemnek megfelelő munkát, van-e valamilyen megkötöttség, hogy nem mehetek el, mert X ideig tart a közmunka? Köszönöm a válaszokat?



2014. jan. 4. 04:38
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Lehet Budapesten jelentkezni közmunkára?

Ott kell jelentkezni, ahol munkanélkülinek regisztraltattad magad.


Mit tudtok a kulturális közmunkáról?

Ritka, mint a fehér holló.


Akik közmunkán vannak, mit írtok a CV-ben? X időtől ilyen es ilyen munkakörben közhasznú munkát végzek/végeztem.


Kötött vagy kötetlen a munkaidő? Kötött bizony.


El lehet menni állásinterjúra, ha pl. 9 órára kaptok időpontot? El kell kerned magat - a munkaadód meg vagy elenged, vagy nem. Nem koteles.


Behívnak-e egyáltalán a munkáltatók? Be.


Ha például 3 hét alatt kapok a szakmai végzettségemnek megfelelő munkát, van-e valamilyen megkötöttség, hogy nem mehetek el, mert X ideig tart a közmunka? Hatarozott ideju szerződés, elvileg csal rendkivuli felmondással szüntethető meg a szerződés lejárta elott, de bele szoktak menni a kozos megegyezésbe

2014. jan. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Én a kulturális közmunkás vagyok, egy budapesti intézményben. A munka jó, a fizetés rossz. Nálunk kb. 13 közfoglalkoztatott van, angol tanár, közgazdász, agrármérnök, stb. MInd diplomásak vagyunk.

Kötött munkavégzés, 8-16:30.

2014. jan. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

(Az előbbi hozzászóló vagyok) Nálunk most van egy konkrét eset, hogy az egyik közfoglalkoztatott kapott rendes munkát és kérte a közös megegyezéssel való felmondást (különösebb rendkívüli felmondási indok nélkül csak így lehet felmondani, mert próbaidő nincs). Nem örülnek neki és nem is akarják, hogy elmenjen, mert jó munkaerő volt és olcsó. De szerintem alá fogják írni a közös megegyezést, annyira nem szemetek.

Van egy olyan a közfoglalkoztatási törvényben, hogy ha a közfoglalkoztatott talál munkát, legalább 90 napot nem meghaladót akkor a közfoglalkoztató köteles fizetés nélküli szabadságra elengedni. Tehát vannak kiskapuk.


Az, hogy szakmádban kapsz-e munkát, az attól is függ, hogy mi a szakmád. Én ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert olyan helyen vagyok ami a szakmám is. Egyébként mindahányan adminisztrátor/asszisztens megnevezéssel vagyunk felvéve (FEOR 4112).

2014. jan. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
A CV-ben meg teljesen lényegtelen leírni azt, hogy milyen formában foglalkoztattak. Az számít amit dolgoztál, nem azt milyen formában, annak csak munkaügyi szempontból van jelentősége a besorolások miatt (közszférában, versenyben még az se).
2014. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok esély van már ilyenkor bekerülni, lassan vége a nagy közmunkaprogramnak, április végéig szólnak a szerződések.

Voltam már én is közmunkás, ott a kolléganő idegileg nem bírta, felmondott, senki nem tartoztatta, szemét volt a közvetlen főnök, sokat piszkálta, pedig csak a munkáját próbálta végezni, még többet is vállalt, mint kellett volna, ha valamire próbáltunk rávilágítani, hogy az úgy nem lesz jó, egyből megkaptuk, hogy nem kötelező itt dolgozni bármikor el lehet menni, másnap már jönni se kell.

Volt, hogy kimentünk ügyeket intézni, simán elengedtek.

Önéletrajzban én sem reklámoztam, hogy közmunkás voltam, simán beírtam x cég y munkakör ettől eddig, főbb feladatok.

2014. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!