Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Svájcban ill. Franciaországban...

Svájcban ill. Franciaországban átlagban mennyit keresnek az alábbi foglalkozású emberek? Elfogadják ott is az Mo-n szerzett diplomát?

Figyelt kérdés

Bankár.

Könyvelő.

Pénzügyi tanácsadó, építész, ingatlan közvetítő ill. értékbecslő

Amint láthatjátok építészetben ill. pénzügyben szeretnék elhelyezkedni. ( Jövőre leszek végzős. )

2 bónusz: mennyibe kerül ott egy ingatlan és svájcban milyen nyelven beszélnek?



2014. jan. 3. 23:35
 1/4 A kérdező kommentje:
( Ingatlan értékbecslőre gondoltam )
2014. jan. 3. 23:43
 2/4 anonim ***** válasza:

Konyvelo vagyok, kulfoldon dolgozom. Magyar merlegkepessel nem sokat ersz, mivel nem igazan tudjak hova tenni, besorolni.

Konyvelonek nem vesznek fel, mert kint gozod sem lesz a helyi torvenyekrol, adozasrol. Ha otthon azt mondom OEP,NAV, KSH, ezeket mind tudod, hogy mit takar. Kulfoldon meg nem, nem fognak felvenni ugy,hogy nem tudod, mert otthon se biznal meg egy konyvelot aki ezeket nem tudja...

Penzugyi teruleten inkabb nagyobb cegeknel pl szamlazason lehet elhelyezkednj vagy egyeb, adozasi ismereteket nem igenylo pozicioban.

De azert szakmai tapasztalat nelkul eleg nehez lesz. Engem azert vettek fel, mert jonevu multinal dolgoztam otthon, aki a versenytarsuk, a teruleten a legnagyobb nev. Ismerem a folyamatokat, stb.

2014. jan. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Svájcban egyébként 4 hivatalos nyelv van, amiből gyakorlatilag hármat beszélnek: olasz, francia, német. (Utóbbiból a hivatalos az irodalmi német, de nem azt beszélik egymás közt, hanem "svájci németet". A többi nyelvvel nincs ilyen probléma.)



A francia határhoz közeli részeken használják a franciát, stb...

Mellesleg úgy tudom, havi 6000frank a kezdő egy diplomásnál, persze, ha el tudod fogadtatni. Albérlet havi 800 franktól a csillagos égig.

2014. jan. 4. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké köszi :)
2014. jan. 4. 12:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!