Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem jött meg meg a küldeményem...

Nem jött meg meg a küldeményem, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Egy srác küldött nekem egy 50.000 ft értékű mobiltelefont. Előre utaltam, hisz régi haverom 10 évvel ezelőttről. A küldemény (2 hónapja) nem érkezett meg. Mivel nem tudom a srác telefonszámát, ezért email-ben írogattam neki. A lényeg, hogy elhagyta a bizonylatot, de kérésemre bement a postára, és utánajárt az ügynek. Na, már ennek is 1 hónapja, azt írta, semmit nem tudnak róla. Erre felhívtam az ottani postahivatalt, ahol nem tudnak semmit a feladóról. A kérdésem az, hogy az ajánlott küldemények feladóját elektronikusan is rögzítik, tehát ezek után 100%-kal kizárható, hogy nem adta fel? Nem szeretnék balhét, tehát ha van rá egy kis esély is, hogy tényleg feladta, nem szeretném megvádolni, de ha nincs, muszáj lesz személyesen rendezni az ügyet.

2013. dec. 19. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Sem a küldemények feladóját sem a címzettjét nem rögzítik a postán (adatvédelmi törvény miatt),kizárólag a küldemény azonosító száma van nyilvántartva ami a feladóvevényen szerepel,ez alapján lehet kerestetni is.
2013. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy 50.000,- Ft-os csomag bizonylatát nem szokás elhagyni, ráadásul pont ez a csomag veszik el. Gyanús ez a sztori, szerintem átvert az ismerősöd.
2013. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ekkora összegnél a csomagot érték csomagként kellene -kellett volna feladni! Úgy is fel adhatta volna-utánvétellel! Nekem : büdösen gyanús valami...
2013. dec. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
szerintem lecsololtak. Miert 2 honap utan kezdet keresni???
2013. dec. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!