Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogilag mit tudok tenni? Ha a...

Jogilag mit tudok tenni? Ha a volt munkáltatóm kihasznált, és ezért anyagi károk értek.

Figyelt kérdés
Három évig dolgoztam egy kft.-nél. Közös megegyezéssel elváltunk,a munkanélküli osztályon derült ki számomra,hogy csak egy évet voltam bejelentve,és az is csak 4 órásra a nyolc helyett.Átvertek.
2009. nov. 25. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Be kell jelentened a munkaügyi felügyeletnél.

[link]

Ott megtalálod a címüket, írsz egy levelet, amiben leírod, mi történt, mellékeled az igazadat bizonyító papírokat, esetleg tanúkat is megjelölhetsz, akik melletted állnak. Be fognak hívni egy tanúvallomásra, hogy szóban is megerősítsd, majd elindítják az eljárást, kimennek ellenőrizni, és ha az igazad bebizonyosodik, meg is büntetik a céget.

Én ezt tettem, és lett eredménye, a céget kötelezték az utólagos bejelentésre annyi munkaidővel olyan óraszámban, amit valóságban dolgoztam, és pénzbírságot is kaptak.

2009. nov. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, de szerintem nem sok eséllyel. Mert gondolom, akkor nincsenek meg fizetési papírjaid, nincs meg az évi adóösszesítőd sem. Márpedig az a te hibád is, hogy ezek nélkül voltál hajlandó dolgozni, ezek nélkül vetted fel a fizetésed. Az adóbevallásodat is te írtad alá, ezek szerint azt sem nézted meg? Ezeket neked fogják felróni, tulajdonképp hajlandó voltál feketén dolgozni.
2009. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11:56 - Nekem úgy derült ki, hogy távozásomkor mást írtak a papírjaimra, az OEP kiskönyvembe is, mint ami a valóság volt.
2009. nov. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt eljöttél,nem olvastad el milyen papírokat írtál alá?
2009. nov. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11:57 - De elolvastam, csak ők nem adtak másikat. Ezért jelentettem, nekem megvoltak a jelenléti íveim másolatai, és a korábbi (még nem módosított) munkaszerződésem, ami bizonyíték volt ellenük. Elkapták őket, nyugi, elkapják a csalókat, ha nem ülsz a fenekeden, és megteszed a szükséges lépéseket. Ha nem jelented, te is saras vagy, ha jelented, akkor nem.
2009. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"De elolvastam, csak ők nem adtak másikat"


-Milyen másikat,miből?

A munkaviszony megszünésekor kerekperec rajta kell lenni,

hogy mettől-meddig dolgoztál.

2009. nov. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A felmondási nyilatkozatra csak az aznapi dátom van írva.köszönöm
2009. nov. 25. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:

13:01 - Igen, ezaz, hogy nem azt írták rá, ami a tényleges volt, csak elém álltak, hogy holnaptól nem kell jönni, és egy héttel később mehetek a papírjaimért, mert az állítólag könyvelőnél volt. Én bejelentettem őket, a többit az APEH és a Munkaügyi felügyelet megtette, megkapták a büntetést, engem utólag bejelentettek rendesen, mert kötelezték őket erre. Nekem ennyi elég. Én azt mondom, mindenki, aki pórul jár, cselekedjen munkavállalóként, mert sok munkáltató pont azért él vissza ezekkel, mert a dolgozó nem lép ellenük, nem tudják, hogy kéne, vagy nem mernek, vagy azt hiszik, úgyse lesz belőle semmi. De néma gyereknek anyja se érti szavát. Igenis jelenteni kell az ilyeneket, én is megtettem, és eredményes volt. Nem szabad ezeket hagyni. Engem nem ért túl nagy veszteség, engem kifizettek, csak éppen a TB-m bánta, ami utólag azért mégiscsak rendezve lett, és pár hónap munkanélküliség, amit egy fillér nélkül kellett kihúzni a tartalékokból és némi segítséggel. De én nem úgy álltam hozzá, hogy úgyis fölöslegesen jelentem be, és nem is volt fölösleges. Meg kell ezt lépni, és rendezik, nehogy már a munkavállaló legyen a hülye, amiért a munkáltató csalni akar.

Kérdező, én azt mondom, hogy jelentsd őket, megérdemlik.

2009. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"felmondási nyilatkozatra"


-Én arról a papírról beszélek ami az eltöltött munkaviszonyodat igazolja.

2009. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!