Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire figyeljek eladóként a...

Mire figyeljek eladóként a Vaterán?

Figyelt kérdés
Már megszívtam azzal, hogy sok cuccom minimálárral tettem fel, de nem vették meg így perkálhatok a vaterának rendesen, van még valami hasonló buktatója ennek az oldalnak? És most ne írjátok hogy menjek át más oldalra inkább, mert azt meg alig nézik, sokkal nehezebb eladni.
2009. nov. 24. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:

szép fotokat készits és jó leirást adj

inditsd 1 ft-ról sokan kizárólag csak az ilyen termékeket nézik meg

2009. nov. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tehát egy forintról minimálár nélkül? és ha bebukom, mert nagyon olcsón viszik el? A minimálártól meg már félek, hogy mi van ha nem veszik meg. Nem jobb a fix áras hirdetés?
2009. nov. 24. 08:30
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem a vatera buktatója hanem te magad buktattad meg ezzel. A minimálár egy lehetőség, nem kötelező dolog. Én eladó vagyok már 5 éve a vaterán, SOHA NEM HASZNÁLTAM még minimálárat, és NEM IS LICITÁLOK olyan aukcióra ami minimáláras: ha már valaki 1 forintról indít aukciót akkor legyen annyi vér a pucájában hogy bevállalja, hogy annyiért megy el a cucc amennyiért elviszik! Képmutatás felrakni 1 forintért valamit amit az eladó nem hajlandó eladni 1 forintért.

Az aukció sikeressége nem a minimáláron függ hanem azon hogy milyen igényes az aukció, mennyire részletes a leírás és szépek, egyértelműek a képek. Egy doboz fügét is ellehet adni jóáron ha az ember odarakja magát és bíbelődik a leírással, nem pedig csak azt írja be hogy "füge" oszt jóvan.

Nekem most is fut 15 egyforintos aukcióm és egy percig nem aggódok érte hogy nem veszi meg senki, vagy csak alacsony áron. De ha mégis így van, odaadom annyiért amennyiért megveszik. Nemrég felraktam egy kabátot amiért azt se sajnáltam volna ha csak 1000 forintért megy el. 1 forintra felraktam és 15ezerig felment... és nem volt minimáláras. Ahogy a mostani aukcióim se. Mert elvből nem indítok ilyen aukciót, felesleges pénzkidobás!


Eladóként figyelj az aukció igényességére és ennyi! Ne indíts minimáláras aukciót mert magadat szivatod meg vele! Ha valamit sajnálsz odaadni 1 forintért, ne indítsd 1 forintról hanem tedd fel 2000-4000-7000ért amennyiért te akarod és akkor elkerülöd a csalódást. Ilyen egyszerű.

2009. nov. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

szerintem meg is érdemled.


én már csomó mindent vettem a vaterán, de olyan még sosem volt, hogy valaki minimál ár alatt eladta volna. ha csak 500 forinttal volt alatta, akkor sem.


ha minimálárat akarsz beállítani, akkor indítsd onnan az aukciót. ha nem viszik el annyiért, akkor tedd fell alacsonyabb áron, de azt csinálni, hogy 1 forintról indul és van minimálár az szemétség azokkal szemben, akik tényleg komolyan gondolják, hogy vesznek valamit.

2009. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem buktató szerintem. Nem lehet, hogy drágán árultad őket? Én is árulok a vaterán cuccokat, de beírom a kezdő árat, és egy villámárat, ez általában egy 20 ezres tételnél kb. 10 ft a feltöltési díjat jelent.

Nem mindig veszik meg a cuccokat egyből, lehet 2x kell feltenni. Én már hónapok óta vaterázok és mindig így csinálom. Ha 1 ft-ra teszed fel a cuccokat az ingyenes, de ha minimálárat adsz akkor az + 100 ft. Tehát szerintem jobban megéri úgy feltenni ahogy fent írtam.

2009. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó, hogy egyből mindenki az agyagba döngöli a kérdezőt. Emberek! Nem lehetne udvariasabban? Amúgy meg nem vér és puca kérdése, hogyha valaki mondjuk egy Nokia 8800 telefont nem akar eladni 1,-Ft-ért. Amióta a Vatera azért is pénzt kér, hogy felteszel valamit, függetlenül a sikeres eladástól, azóta én csak vásárolok a vaterán és az unas nevű weblapon indítottam egy webáruházat.

A kérdezőnek pedig azt ajánlom, hogy minimálár helyett inkább a kikiáltási árat add meg olyan szinten, hogy azért is megérje eladni, illetve a türelmetlenek számára érdemes egy villámárat is kiírni. Ez legyen annyi, amennyiért már tuti odaadod.

Sok sikert és jó adásvételeket kívánok...

2009. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

teljesen igazatok van, hogy én rontottam el a dolgot, mert sajnos nem olvastam el a feltételeket rendesen, de nekem nincs annyi bátorságom, hogy min. ár nélkül 1 forintról indítsak, akkor inkább marad a fix ár

de továbbra is az a kérdés, hogy mire figyeljek oda kezdő vaterásként?

2009. nov. 24. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!