Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakást szeretnék bérelni....

Lakást szeretnék bérelni. Mire figyeljek? ( bővebben lent )

Figyelt kérdés

Mire érdemes az albérletnél figyelni?


Milyen papírokat kell kitölteni?


Egyáltalán mi szükséges ahhoz, hogy albérlő legyek..


Vannak árulkodó jelek, ha valami nagyon nincs rendben egy albérletnél?


Tapasztalt bérlők jó tanácsát előre is köszönöm!


2011. szept. 28. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Föbérlöként, egy - két jótanács!

Csak szerzödéssel, amit olvass át 200x, ha valami nem világos, kérdezz rá, kérd a módosítását, ha valami nem felel meg!

Saját méröóra!

Befizetett számlákat MINIDG tedd el!

Ha berendezett a lakás, akkor az elektromos gépek állapota, fényképek készitése a bérlö elött, a tudtával!

Tisztázni ha elromlik valaki, az kinek a sara...

Bejárása a tulajnak, engeded/nem engeded, ha igen hogyan!

Bár ha normális a szerzödés ez mind rögzitve van benne. Ha nincs, kérd h legyen benne!

ès még ezer dolog...gondolkozz !

sok sikert

2011. szept. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Korábbi számlákról fénymásolat (téli-nyári), milyen állapotban vannak a fürdőben, konyhában a sarkok, kicsit körbehallgatni a környéken este, mindenről fénykép, állapotokat leíró papírt mindkét fél írja alá...
2011. szept. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első mindent leírt.

Kiegészíteném egy zárcserével, hiszen az előző lakó lehet, hogy másoltatott kulcsot, vagy lehet, hogy adott egy ismerősének, barátjának is, és jobb a biztonság.

Illetve érdeklődd meg, hogy van-e biztosítás a lakásra.

2011. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Waff ***** válasza:
73%
Olyan lakást vegyél ki,ahol csak 1 havi kauciót kérnek előre.A főbérlők többségének esze ágában sincs vissza adni a kauciót kiköltözéskor,és akár mi is van a szerződésbe,valahogy mindig kibulizzák h ne adjanak vissza egy forintot se.Szóval ha már veszik a kaució,legalább csak 1 havi fog elveszni.Általában kicuccoláskor jönnek olyanokkal h "tisztasági meszelés" meg hogy épp most emelték meg a szemétszállítási díjat stb stb.....pl a tisztasági meszelésre is hajlamosak rászámolni 30-40e forintot.Nagyon szemtelenek a főbérlők,pénzéhes szaralakok akik az albérlő pénzéből próbálnak eltengődni,tisztelet a kivételnek.2 albérletbe laktam eddig összesen,ezekre még az első albérletem előtt figyelmeztettek az ismerőseim hogy vigyázzak,és igazuk is volt.soha többé albérlet!életembe nem láttam még ilyen pénz-sóvár,fösvény szánalmakat.némelyik a szarát is megenné ha nem lenne büdös.szal nagyon figyelj oda minden apróságra!
2011. szept. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Utolsónak: az szerinted normális egy albérlötöl, hogy összeb@ssza a falat?? ès akkor én vagyok a köcsög, mert tisztasági festésre "kötelezem" vagy épp levonok ezér akár 50 000Ft-ot.

Persze, kijön 10eFt-ból is, csak a Kedves Albérlönek büdös a festés...! Akkor fizessen, vagy óvja meg az állapotot!


Egy föbérlö (elsö voltam)

2011. szept. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ilyen szar a helyzet szerintem, de lehet, hogy csak nekem volt szerencsém. A legtöbb főbérlő azért szerintem örül, ha normális bérlőt talál hosszú időre. Ha nem fizetsz időben, akkor persze, hogy ideges lesz.
2011. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Waff ***** válasza:
64%
az "egy főbérlőnek" üzenem:igen,te vagy a köcsög ! aki albérletbe lakik az általában kis pénzből gazdálkodik,és pont az ilyen hozzáállású főbérlők miatt úszik el a kis pénzéből befizetett kaució is.és kibökted a lényeget:50 e forintot levonsz a kaucióból.de 10 ből is kijön....hm kb 5-6 ezer forintból kijön egy egyszerű meszelés egy másfél szobás lakásba pl.erről ennyit.erre én azt mondom h ha már kiadod a lakásod főleg ha hosszútávra,akkor azzal számolnod kell h az (akárhogy is vigyáz rá az albérlő) az használódni fog,mivel h használják.na már most az albérleti díjat azért fizetek mert HASZNÁLJÁK ugyebár.és ebbe benne van minden,nem csak a meszelés hanem pl kissé megkopik az ajtó,a kilincs,a zsanér,a csaptelep, a kád a wc,a szőnyeg...stb stb.dehát könyörgöm ez ki van fizetve az albérleti díjjal.na de mindegy.gondolom te is minden hónapba számlát adsz az albérlőnek és fizeted a forgalmi adót.... :P
2011. szept. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Waff:


Nem én írtam, de votam már al és főbérlő is, így van rálátásom.

"aki albérletbe lakik az általában kis pénzből gazdálkodik,és pont az ilyen hozzáállású főbérlők miatt úszik el a kis pénzéből befizetett kaució is."

Egy albérlet üzlet, nem jótékonykodás. Nem szükséges abba az albérletben lakni.


"50 e forintot levonsz a kaucióból.de 10 ből is kijön....hm kb 5-6 ezer forintból kijön egy egyszerű meszelés egy másfél szobás lakásba"

A szerződésben le kell fektetni, hogy kit illet a lakás állagának fenntartása. Láttam már olyan lakást, ami annyira volt "csak" használva, hogy újra kellett festeni több szobát is. És itt nem csak a festékről van szó, hanem arról, hogy én festem ki (azaz az időmet, a munkámat fizettetem meg). Kollégiumban is laktam (Németországban), ott benne volt az, hogy olyan állapotban adod vissza a szobádat, mint ahogy kaptad. Emiatt, aki 3 éven keresztül lakott ott, ragaszgatott a falra, fúrt, az szépen kifestve adta vissza a szobáját.


"erre én azt mondom h ha már kiadod a lakásod főleg ha hosszútávra,akkor azzal számolnod kell h az (akárhogy is vigyáz rá az albérlő) az használódni fog,mivel h használják.na már most az albérleti díjat azért fizetek mert HASZNÁLJÁK ugyebár."

"kissé megkopik az ajtó,a kilincs,a zsanér,a csaptelep, a kád a wc,a szőnyeg...stb stb.dehát könyörgöm ez ki van fizetve az albérleti díjjal."

Igen, az alapvető amortizáció benne van az árban. De te otthon milyen gyakran festesz ki? 10 évente, vagy évente? Melyik a normális? Egy tíz éves ajtónál már lehet, hogy ki kell cserélni a kilincset, de nem 2 év után. Remélem, érzed a különbséget.


Amúgy meg pont ezért kell az állapotfelmérést lepapírozni az elején, és hogy ki állja az extra költségeket.

2011. okt. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A tisztasági meszelést, ha nem szerepel a szerződésben másképpen, akkor a tulajnak kell állnia.
2011. okt. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Waff ***** válasza:
82%
Igen,a tisztasági meszelést a tulajnak kell állnia,ha a szerződésben nem kötik ki másképp.Csakhogy a szerződésben sosincs arról szó h utólag majd több tízezer forintot levon a meszelésre,mert ugyebár akkor hülye lenne bárki is kivenni a lakást.Az ilyen dolgok utólag,kiköltözéskor jön elő,mikor a kedves főbérlőnek egy garas sincs a zsebébe a kauciót meg vissza kéne adni...na ebbe az esetbe kitalálnak mindenfélét.És igen igazad van,az albérlet az egy üzlet,akinek kevés a pénze nem kell albérleteznie,az menjen ki az utcára és dögöljön meg!köszönjük emese
2011. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!