Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » USPS Express postai csomag...

Nagykaresz kérdése:

USPS Express postai csomag amerikából?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Amerikai barátom beújjított magának egy új iPhone-t és a régit (iphone5) teljesen ingyen elküldte nekem (én csak küldtem 100usd a postára paypal-el) Nost a vám megfogta a csomagot. Adatok bekérése stb elvileg kapok majd levelet. Nost hogy biztonyítom vagy milyen dokumentumokat kérnek be? Nincs semmi csak a 100 dolláros paypal utalás, mivel teljesen ingyen kaptam! Ezzel lett küldve:


Priority Mail Express International™

$100 insurance included Insured - PO to Addressee

és külön is biztosítva 500 dollárral vagy valami ilyesmi.


Nost ilyenkor mi lesz a teendő? Az eredeti árát veszik az iphone-nak? Azt hogy tennék, mivel ez több mint 12 hónapos használt telefon. (Amit egyenlőre még használni sem tudok itt magyaroszágon)


Köszönöm!



2013. dec. 7. 12:37
 1/6 A kérdező kommentje:
A válaszíró vagyok, azt kifelejtettem hogy hivatalosan már nem is árúsítanak iPhone5-ös telefonokat. Akkor honnan fogják venni az árát?! Elég kacinfántos a téma....
2013. dec. 7. 12:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz, de Pesten ilyenkor az ember az értesítéssel besétál az Orczy téri vámhivatallal összenőtt postahivatalba. Ha pénzért vett termék, akkor a készülék ára + szállítási költség lesz a vám alapja, ráteszik a 3% vámot (elméletben, nem kell fizetni), és a vámmal növelt összegre eső ÁFA-t kell befizetni, utána megkapja az ember a csomagot.

SZokás olykor vett tárgyakat is ajándékként küldeni, de hidd el, meg tudják nézni mindennek az átlagos piaci értékét, autótól az xboxig... az ajándékod használt értéke + szállítási költség áfáját valószínűleg ki kell majd fizetned.

2013. dec. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! Ja csak gondolhatták volna amikro kibontották a csomagot (mert gondolom kibontották) hogy ez leharcolt dobozban van egy láthatóan is nem vadi új telefon, minden féle papír és számla nélkül... Egyébként Borsod megye.
2013. dec. 7. 13:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Az senkit nem érdekel, hogy használt. Szerinted csak új dolgot lehet venni??

Ez most bukta, fizetsz és örülsz vagy visszaküldik.

2013. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nincs semmi gondom azzal, hogy fizetni kell míg reálisan számlázzák, nem 30-40 ezreket...
2013. dec. 7. 13:41
 6/6 A kérdező kommentje:
gondolom majd at adatbekérő levélből kiderül mennyi lesz
2013. dec. 7. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!