Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy műáködik a vám? Mennyi...

Hogy műáködik a vám? Mennyi idő egy csomag megérkezése Amerikából?

Figyelt kérdés
3 csomagom fog érkezni mindhárom értéke 10 000 forint alatt, erre van vámköltség? és ha igen, akkor mennyi, és hogy értesülök róla? illetve rendes hajós polgári postán mennyi az idő amig az USA-ból (Los Angeles) ideérkezik az a bizonyos csomag?
2013. ápr. 15. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy hajóval érkezik Európába? Mert sok magyar félreérti a shipping szót, ami NEM hajózást jelent, hanem szállítást, ami lehet airmail is. De ha az eladó azt mondta, hogy ECONOMY shipping, akkor az valóban lehet hajóval is, mert az az olcsóbb és lassabb megoldás. Ha ez így van, akkor nagyot szívtál, mert L.A. pont a másik oldalon van, és a hajónak át kell mennie a Panama-csatornán, ami nagy időveszteség, plusz ha megérkezett Európába a csomag, akkor a kikötőből több országon át földi úton jön a csomag, minden útba eső országban napokat tölt el, szóval simán lehet 1 hónap vagy több mire ideér.

Ellenben ha airmaillel jön(ne) a csomagod, akkor repülővel 1 nap alatt Frankfurtban lenne, ahol átraknák a pesti repülőgépre, és így lényegesen gyorsabban érne ide. Szóval nem érdemes a szállításon spórolni.

A VÁM mértéke állítólag 10 százalék körül van, és csak 20 euró felett jön szóba (oké, USD-ben van az árud értéke, de számold át) De ha ilyen 10 000 alatti cuccod van, akkor valószínűleg nem fognak csesztetni téged a vámmal.

2013. ápr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm, amúgy biztos hajóval jön, már az elején rákérdeztem és, sajnos érdemes spórolni a szállításon mert míg az árú 3 ezer forint addig a szállítás 12 ezer légipostával :/ tudok rá várni, csak azért nem hittem volna hogy a szabadhatárok idején a 21. század világfalujában is több mint egy hónap, mert igen 17.-én rendeltem, 20.án feladták, még nincs itt :(
2013. ápr. 21. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!