Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Short put opció lényege?

SullaFelix89 kérdése:

Short put opció lényege?

Figyelt kérdés

2013. nov. 23. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Mély alázattal és tisztelettel szeretném megkérdezni azokat, akik nálam több tudással rendelkeznek ezen a területen, hogy mi a lényege a short put opciónak? Esetleg hol tudnék utánanézni az interneten, mert eddig ezt és ezt próbáltam már, de nem találtam választ, illetve nem értem az ott leírtakat.

A válaszadóknak előre is köszönöm, hogy időt és energiát fordítanak arra, hogy nekem segítsenek!

2013. nov. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Az opció jogot jelent valamire.


A put opció eladási opciót jelent.


A short annyit tesz, hogy te vagy a jog eladója. Azzal hogy valakinek eladsz egy jogot azt jelenti, hogy te kötelezetté válsz, amikor a vevő úgy dönt él a jogával. Cserében viszont az opció eladásáért pénzt kapsz, ezt nevezik prémiumnak.


Short put opció = valakinek eladási jogot adsz el, vagyis kötelező leszel vásárolni, ha ő úgy dönt, hogy ő el akar adni. Másképp megfogalmazva valaki pénzért veszt tőled egy jogot, hogy el tudjon adni neked valamit.


Akkor akarsz short put opciót, vagyis put opciót aldni, ha úgy gondolod, az árfolyam emelkedni fog vagy az adott szinten marad, mert te begyűjtöd az opció prémiumát (amit a vevő megfizet neked).


Még egy link: [link]

2013. nov. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!