Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mitől lesz értékesebb egy...

Mitől lesz értékesebb egy pengő a a többinél?

Figyelt kérdés
Valami különleges jelzésre vagy ilyesmire gondolok.
2013. nov. 4. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megsérül, valami különleges helyzetben,igazoltan híres emberé volt, híres rablásból származik,és az utolsó darab, -ok egyike.
2013. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ezt én is sejtettem.Azért kösz.Én valami olyanra gondoltam hogy egy bélyeg,bélyegző vagy egy kis jel...ilyesmi.
2013. nov. 4. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak ritka tipusok es vannak atlagos tipusoknak ritka valtozatai. Rengeteg mindent kell figyelni, vegyel egy katalogust.
2013. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 polarbeer ***** válasza:

Egy régi pénznek általában 3 dolog szabja meg az értékét:

- kiadott darabszám

- vásárlói érték

- valami háború, valami új rezsim, vagy valami törvény, ami mizériát kelthetett az érme / bakjegy birtoklását illetően.


A forgalomba került papírpengők közül nagyon értékes az 1926-os 100, az 1926-os 50, és az 1927-es 1000 pengő. Hasonlóan értékes a kék százezer pengő is. Fémpénzek közül értékével kiemelkedik az 1938-as Horthy 5 pengő, és az 1935-ös 2 pengő.


Természetesen tévveretek / tévnyomatok előfordulhatnak, ezek akkor értéknövelőek, ha látványosak, és ritkának minősülnek.


Kedves Kérdező, milyen régi érméid / pénzeid vannak? Ha küldesz képeket, megmondom, nagyjából mennyit érnek.


Üdv.:

polarbeer

2013. nov. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 meaculpa ***** válasza:
és a 26-os 5, 10, 20 pengős is valamint a 28-as 5 pengős is a 29-es 10 pengős is a 38-as 5 pengősről nem is beszélve a 43-as 100 pengős is a 44-es 1000 pengős is egy 45-ös kék 100.000 pengős is valamint az 1 milliárd B pengős is.
2015. febr. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!