Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vámkezelésnél ÁFA számítás?

●●●● kérdése:

Vámkezelésnél ÁFA számítás?

Figyelt kérdés

Rendeltem az iHerbről és sajnos fennakadt a vámnál, túllépte a 22 eurós határt. A postára beküldtem a számlát, amit a cégtől kaptam, és a kártyás fizetésről a kivonatot.


Elvileg 27%-ot kellene fizetnem az áruk árából, és a szállítást nem számolják bele, ezt meg is erősítették a postán. Vámot nem kell fizetnem, "csak" áfát. Ezzel szemben most látom az értesítőn, hogy az, amit ki akarnak fizettetni, az kb az áru plusz szállítás 35%-a. Ezt komolyan felháborítónak tartom. Becsületesen elküldöm az adatokat, rajtuk számokkal, egyértelmű kellene hogy legyen a számítás. Az, hogy ennyire pofátlan összeget számolnak fel, csak mert megtehetik, eléggé felháborít. Kb 1000 Ft a különbség, tehát nem egy vagyon, de attól még éppen elég. Nyilván azért rendeltem külföldről, mert az itteni árak aránytalanul magasak, szállításal együtt is jobban megérné, ha az állam nem igyekezne ezt is ellehetetleníteni.

Aki jártas ilyen ügyekben, azt kérdezném: lehet ez ellen reklamálni, fellebbezni? Nem a szabályozás ellen, ami kimondja, hogy fizessek 27%-ot, hanem az ellen, hogy erre tetszés szerint rátegyenek annyit, amennyit nem szégyellnek. Vagy megéri inkább hallgatni, mert állami szerv és úgyis csak még inkább megszivatnak?



2013. nov. 1. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
ÁFÁ-t BIZTOS, hogy a szállításra is kell fizetni. Vámot meg vámtarifaszám alapján lehet megnézni. Ha arról félretájékoztattak, hogy a szállításra nem kell ÁFÁ-t fizetni, akkor lehet, hogy a vámról is.
2013. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, érdekes, ezek szerint a postán rosszul tudták volna a szállítással kapcsolatos infókat?

Bőven 150 euró alatt van, tehát vám nem kéne kerüljön rá.

Na mindegy, ez legyen a legnagyobb bajom.


Nagyon köszönöm a linket. Nem tudtam, h unión belül nem kell áfázni. Mentek a zöld likeok. :)

2013. nov. 1. 19:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Áfát ki kell fizetni az EUn belül is (már ha magánszemély vagy és nem cég), viszont azt az áfát kell fizetni ami az adott országban érvényes. Tehát ha pl Luxemburgból rendelsz valamit akkor 15% áfát számít föl neked a cég, ha meg magyarországról rendelsz akkor meg 27%-ot. Ezen kívül nincs más macera (plusz persze a csomagküldés díja).


Amazonnak pl van német és brit oldala is (de másnak is). Érdemes ezekről rendelni, mert ezek eu-n belülinek számítanak és nincs vele ez a macera ami most volt vele.

2013. nov. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na amúgy kiderült, annyi lett volna az áfa, amennyit én számoltam, csak a rohadt mocskok még ráraktak valami vámügynöki szolgáltatás díját is.

Köszi a tippeket!

2013. nov. 5. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!