Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csinálnak a gyógyszergyára...

Mit csinálnak a gyógyszergyárak a hatalmas profittal?

Figyelt kérdés

mire megy el? fizetésekre? fejlesztésekre?

és a maradékkal mit csinálnak? tőzsdén befektetnek?



2013. okt. 31. 23:31
 1/9 acelsziv ***** válasza:
17%
kifizetik a részvényesek osztalékait és lefizetik a megfelelő embereket a további mocsokságaik engedélyezése érdekében
2013. okt. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:
74%

Új gyógyszereket fejlesztenek ki, tesztelik, kísérletezik, törzskönyvezik, és előkészítik gyártásra, majd elkezdik gyártani.


Az egyre szigorúbb előírások miatt a gyógszerkísérletek is egyre drágábbak, és hosszabb ideig tartanak, tehát egy gyógyszer kifejlesztése a kezdettől a törzskönyvig kb. 8-10 évbe, és 30-60 millióba kerül.


Erre költik a "hatalmas" profitot.

2013. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
[nem tudom, 2 miért tette idézőjelbe, mintha valami ártatlan rózsaszínű leánytülltütüről lenne szó, de a fegyver után legerősebb kartell, durva nagy profittal,még az olajnál is durvább]
2013. nov. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%

Tisztázzuk a "profit" szó jelentését. A profit azt jelenti, hogy nyereség. Az már nem megy el sem fizetésre, sem fejlesztésre, hiszen pont az a profit, ami ezek kifizetése után MEGMARAD!


A profitot egyszerűen szétosszák a tulajdonosok között vagy ha a vezetőség úgy dönt visszaforgatják a cégbe valamilyen bővítés céljából.


Tudom, hogy a gyógyszeripart érintő összeesküvés elméleteknek nem könnyű gátat szabni, mert a youtube erős fegyver, de nem kell semmi extrém dolgot mögé képzelni. A gyógyszeripar iszonyú költséges, sokat fejleszt és a fejlesztés a világ legdrágább folyamata. Az meg természetesen butaság, hogy a gyógyszergyártás volna a világ 2. legprofitabilisabb ágazata. Messze nem. Sőt, az olaj sem az első.

2013. nov. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Vagy marad a cégben, mint likvid pénzeszköz

2. Vagy kölcsönt fizetnek vissza belőle

3. Vagy beruházásokra költik

4. Vagy kifizetik a részvényeseknek

2013. nov. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt még korábban láttam, ad némi betekintést.


#4 Nem kötözködésből írom, a profit szót úgy értettem ami megmarad a bér, anyagköltség szállítás stb. után.


De magad cáfolod "a profit...már nem megy el...fejlesztésre" majd utána írod, "...vagy ha a vezetőség úgy dönt visszaforgatják a cégbe valamilyen bővítés céljából." Erről beszéltem én is.


Tényleg nem kötözködésből :) de szerintem érted te hogy mit értek profit alatt, amúgy furcsa módon értette mindenki a kérdést és választ is kaptam. Köszönöm! Üdv!

2013. nov. 1. 11:10
 7/9 anonim ***** válasza:
re4, a sorrend: 1.hadiipar; 2.gyógyszseripar; 3.olaj
2013. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

# 6


Fejlesztés nem egyenlő a bővítéssel...


Fejlesztek, amikor kitalálom, hogy kéne egy gyógyszer, ami megnöveszti a férfiak pötsét. Tervezek, tesztelek, próbálgatok különböző variációkat, újra tesztelek majd elkészül egyszer a gyógyszer. Ez a fejlesztés.


A bővítés, mikor Kuruttyófalván a gyógyszergyárhoz hozzáépítek még egy 5000 nm-es labort.


Értettem te mire gondolsz, más is értette. Csak javítottalak.

2013. nov. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok, akkor nem írtam eléggé körbe, fejlesztés alatt természetesen a gyárbővítést, újabb, jobb gépparkot értettem.
2013. nov. 1. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!