Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S hogyan kaphatnám...

S. O. S hogyan kaphatnám vissza a kocsimat?

Figyelt kérdés

Van egy autóm,az ország másik végében a szüleimnél.A viszonyunk nagyon megromlott,egy éve próbáltam elmenni érte,de rendőrt kellett hívni,mert baltával támadtak rám.Akkor rendőrségi ügy lett belőle,kicsit bonyolult,lízinges volt még akkor a kocsi,és anyám letagadta hogy én hazaküldtem a kocsi havi törlesztőrészleteit.Szóval a rendőrség lezárta az ügyet.Semmi sem lett belőle,de az autóm még mindig otthon van.

Arra gondoltam hogy kivonatom a forgalomból,a törzskönyv nálam van,de a forgalmit nem adták ide.Ezzel megyek valamire?Ilyenkor a rendőrség leszedi a rendszámot?

Vagy feljelenthetem lopásért?Tavaly azt mondta a rendőr,hogy egyszerűbb lenne az ügy,ha nem lenne lízinges az autó,most már nem az.

Mit tegyek?


2013. okt. 31. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye te vagy a tulajdonosa (mostmár) az autónak?

Bejelented, hogy elhagytad/ellopták a forgalmit. Néhány hét türelmi idő után azt a forgalmit letiltják, csináltathatsz újat. Bár amikor a tk-t megkaptad, akkor elvileg kellett új forgalmit kapnod, amiben már nem üzembentartó, hanem tulajdonos vagy. Ha megvan az új forgalmi, irány egy márkakereskedő. Alvázszám alapján tudnak csinálni 10-20 ezerért új kulcsot, ami nyitja. Ha nincs benne külső riasztó, akkor nyertél is, odamész az új kulccsal, és elhozod az autót. Ha van benne nem gyári riasztó, az gond lehet, mert azt nem tudod kikapcsolni, és nem tudom, hogy ahol beszerelték, ott az eredeti nyitó nélkül tudnak-e új nyitót adni alvázszám alapján (elvileg kellene tudniuk).

2013. okt. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy képtelenség elhoznom az autót,mert kb. be sem engednek a házba,miközben oda szól a bejelentett lakcímem.
2013. okt. 31. 09:22
 3/5 anonim ***** válasza:
valamikor csak el mennek vagy egész nap otthon vannak? Lehet hogy az autót már meg is rongálták :(
2013. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk sajnos hogy ki mikor van otthon,és 300km-ről nehéz kideríteni :(

Nem hiszem hogy megrongálták,mert használják az autómat,kell nekik.

2013. okt. 31. 12:04
 5/5 anonim válasza:
Mi történt,hogy így elfajultak a dolgok? A szüleid nem tehetik ezt. Nem tudnátok megbeszélni a dolgokat? Ez lenne a legjobb megoldás.
2013. nov. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!