Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tiltottak ebay-ról. Miért?...

Tiltottak ebay-ról. Miért? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Körülbelül másfél éve ebay-ezek. Főként Kínából rendelek különböző értékű termékeket.

Az utóbbi 1 hónapban rendelt termékeim nem-vagy csak nagyon késve érkeztek meg Kínából.

Ezért, úgy döntöttem, hogy a 30 napnál régebben rendelt,s még meg nem érkezett termékek árát visszakérem az eladóktól.

Ez kb. 10 terméket érint, tehát nem keveset.

Páran vissza is utalták a pénzt, viszont a napokban az az e-mail fogadott, hogy tiltottak ebay-ról csalás miatt, mivel túl sok terméknek kértem vissza az árát.

Sosem csaltam, most sem kértem volna vissza a termékek árát, ha időben megérkeztek volna.. Csak pozitív csillagaim voltak, közel 100 visszajelzéssel.

Próbáltam felvenni velük a kapcsolatot, s kérni tőlük egy normális indokot, de hajthatatlanok.

Többszöri kérdésemre is annyit írtak csak, hogy a döntésük végleges, s ne regisztráljak újra, mert az tilos.


Mi a teendő ilyenkor ? Próbálkozzak a magyar ebay supportnál ?

Gondolkoztam azon, hogy újraregisztrálnék, mondjuk a postafiókos címemmel, viszont ugyan arról a paypal címről tudnék csak fizetni. Ez gondot jelentene??


Várom mihamarabbi válaszotokat.

Előre is köszi.



2013. okt. 29. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Mindenképp lebuksz, ha ugyanazt a paypay accountod használod fel, automatikusan törlik azt is. És igen, sajnos sokan élnek ezzel vissza és lehet hogy pont ezért csinálták ezt a szabályt. Mennyi időre tiltottak?... másik dolog: miért egyszerre követeled vissza a dolgokat? Én is évek óta rendelek de SOSEM volt olyan hogy nem jött volna a csomag. Hogy lehet hogy nálad ennyiszer?... Nem értem, komolyan. Ha viszont a magyar ebayhez fordulsz, akkor sem lesz megoldás, mert ugyanaz a szolgáltató, max csak jobb magyarul leírni a problémát, mint angolul. Talán félre is értettek. Mindenképp próbálkozz. Sajnos nagyot hibáztál, hogy egyszerre akartad visszakapni a pénzt. :8

remélem, mihamarabb viszaállítják az accountodat.

2013. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszönöm válaszod.

Így utólag már én sem tudom, miért kértem egyszerre vissza a termékeknél a pénzt.

Van egy ismerősöm, aki szintén sokat rendel az ebay-ről, s nála is ugyan ez volt a helyzet, hogy kb. 1 hónapig nem kapott semmilyen cuccot. A mai napig van olyan termék, amit már több mint 1-1.5 hónapja megrendeltem, de még sehol sincs.

Mivel nem csak kis értékű termékekről van szó, ezért azt tartottam biztonságosnak, ha visszakérem a pénzemet.

Sajnos végleges a tiltásuk, legalábbis az e-mail-ekben azt írták.

Megpróbálok a magyar supporthoz fordulni, de sajnos nem látok rá sok esélyt.

2013. okt. 29. 15:56
 3/4 anonim ***** válasza:
A paypalban be lehet állítani más email címeket is, meg azt is, hogy az legyen az elsődleges.
2013. okt. 30. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hibat kovettel el ezert iszod a levet, sajnalom :(

Penzt nem szoktunk visszakerni, hanem eloszor felvesszuk az eladoval a kapcsolatot ha nem erkezett meg a cucc. De nem akkor amikor mi gondoljuk, hanem a "delivery date" utan egy nappal. Pl. ha a termeknel az van, hogy varhato erkezes 21 nap, akkor a 22. napon irsz neki, hogy mizu. Ha a varhato erkezes Nov 1 - Nov 5, akkor mar Nov 6 irhatsz neki.

Az eladonak van 3 napja, hogy valaszoljon. Ha nem valaszol vagy nem ugy valaszol, ahogy te szeretned, akkor "escalate" vagyis feljebb viszed az ugyet az eBay fele es ok majd intezkednek.


Ha ezen a modon jarsz el, akkor nem leszel gyanus, hogy csalni akarsz.


Mivel az eBayes fiokodat osszekotod a Paypallal, igy nehez lesz kijatszani, hogy ne vegyenek eszre ha ujra regisztralsz mas nevvel de ugyanazzal a Paypallal.

Esetleg probalkozhatsz, hogy mas cimet adsz meg a Paypalnal, de akkor a cuccaidat is oda kuldik, ami cimet megadsz.


Ha van ferjed/feleseged, akkor az o neveben is eBayezhetsz, de a bankszamlanak az o neven kell lennie.

2013. okt. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!