Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit igényelhetek ilyen feltéte...

Mit igényelhetek ilyen feltételekkel? SOS? SOS? SOS?

Figyelt kérdés
nincs 1 évem bedolgozva,ezért nem tudtam igényelni semmi féle pénzt a munkaügyi hivatalból.Most lesz,hogy 7 hónapja regisztráltam be,de közben 2 hónapig általuk indított tanfolyamon vettem részt.Közben kismama lettem.Milyen segítséget kérhetek a munkaügyitől vagy a polgármesteri hivataltól?Szociális segélyt tudtommal nem kaphatok mert a férjem jövedelme papír szerűen magas.Tanácsolnátok nekem valamit?
2013. okt. 25. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Semmit nem kaphatsz.

Majd ha megszülsz, akkor kapod a gyest és a családi pótlékot.

Ha a férjed jövedelme papírszerűen magas, akkor nem vagytok olyan helyzetben, hogy bármilyen szociális juttatást kapjatok az államtól.

2013. okt. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha majd meglesz a kicsi akkor kaphatsz családit és alanyi jogon gyest.
2013. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

„Ha a férjed jövedelme papírszerűen magas, akkor nem vagytok olyan helyzetben, hogy bármilyen szociális juttatást kapjatok az államtól.”


Nem kell túl magas jövedelem, ahhoz, hogy ne adjanak semmit, sajnos úgy vannak megadva a határok, hogy véletlenül se járjon már annak se, akinek a házastársa megkapja azt a hatalmas összegű minimálbért, ami kb. nettó 65ezer, ebből két embernek kellene megélni, plusz fizetni a másik tb-jét is, marad kb 58e, az állam szerint két ember már jól él ennyiből, nincs szükségük semmilyen szociális juttatásra, ez azért szomorú.


Ha elbírja a férjed fizetése, hogy kifizessétek a járulékokat és van ismerős, aki be tudna jelenteni szülésig, akkor úgy még kaphatsz gyedet, ha 2 éven belül meglenne a 365 napod és a szülés pillanatában élő munkaviszonnyal rendelkezel.

2013. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

"Nem kell túl magas jövedelem, ahhoz, hogy ne adjanak semmit"

Nagyon is tisztába vagyok vele, hogy nem kell hozzá gazdagnak lenni, de még jól keresni sem, hogy ne járjanak szociális juttatások.

De legalább a párjának van munkahelye és jövedelme. Másnak még az sincs. Ők sokkal rosszabb körülmények közt vannak.

De ezek a törvények!

És ezek a törvények szerint a kérdezőnek semmi nem jár szülésig!

2 lehetőség van. Valaki vagy dolgozik és úgy megy el szülni, vagy valaki nem dolgozik és úgy megy el szülni. Ha az utóbbi van, vagyis nem dolgozik és úgy megy szülni, akkor ez van. Hogy szülésig nem jár semmi.

2013. okt. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, GYES-re és családi pótlékra leszel jogosult, miután megszületett a gyerek, illetve a férjed (élettársad?) adókedvezményt vehet igénybe, tudtommal

továbbá a baba megszületésekor kapsz egyszeri kb. 70 ezer forintot

2013. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Sokat segítettetek.
2013. okt. 26. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!