Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért akarnak közmunkára...

Miért akarnak közmunkára kötelezni? Jogos ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

A munkaügyi központtól kaptam ma egy levelet,hogy közmunkára kell mennem,ha nem jelenek meg a csoportos tájékoztatón,és nem fogadom el az állást,törölnek a nyilvántartásból,és megvonják a kedvezményeket(?).

Semmiféle támogatást,segélyt nem kapok.Akkor miért akarnak közmunkára kötelezni?


2013. szept. 25. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Biztosan azokra a kedvezményekre gondolnak, amit a leendő munkáltatód kaphat majd, amiért addig munkanélkülit alkalmaz. Ha te nem kapsz semmiféle járadékot, akkor egyszerűen ne foglalkozz vele! Én soha nem is voltam nyilvántartásban, akkor sem jelentkeztem be, ha épp nem dolgoztam, és soha semmi hátrányom nem származott belőle. Normális, megfelelően fizetett állásoknál a szaktudásod és a tapasztalatod számít, a kutyát nem érdekli, hogy mennyi járulékot spórolhat meg a cég a foglalkoztatásoddal.
2013. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
senki nem kötelez! azonban ha nem mész el, akkor megvonják a segélyt tőled, ami teljesen jogos, szerintem.
2013. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De nem kapok semmiféle segélyt,vagy támogatást!

Akkor mi a fenére akarnak kötelezni engem?

2013. szept. 25. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Arra nem gondoltál, hogy ez egy általános levél volt? Mindenkinek elküldték csak a neveket cserélték ki. Tőled megvonják a semmilyen segélyt, a nagy nullát.


Egyébként ha törölnek a nyilvántartásból ki tiltja meg, hogy következő héten újból regisztráld magad mint munkanálküli? Van valami ilyen tiltás? Szerintem nincs.

2013. szept. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Van, ha vkit törölnek-önhibájából, utána 3 évig nem kérhet semmilyen segélyt (szociális, álláskeresési, temetési...stb), meg állami támogatást sem igényelhet.
2013. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
De ha eddig nem kapott ez után sem fog! Nekem is küldték ezeket a bugyuta leveleiket, de letojtam!
2013. szept. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Biztos félrenézte az ügyintéző, van ilyen, általában közmunkára azt közvetitik ki, aki fht-ét kap, amúgy semmi esély rá. Vannak még ritkán állami közmunkák is, árvízkor, erdőkben, oda mehet az is, aki nem kapja a segélyt, de szerintem azt meg neked kellene kérned.
2013. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 verde ***** válasza:
64%

"Miért akarnak közmunkára kötelezni? Jogos ez egyáltalán?" Hibásan közelíted meg a kérdést!!!

Ha regisztrál álláskereső vagy, akkor feltételezhető, hogy nincs munkád és állást keresel. Ha ez így van, akkor ez egy álláslehetőség, amit legalább illik elmenni, és egyáltalán megnézni, hogy milyen munkát kínálnak, lehet árokpart takarítás vagy akár irodai munka.

Ebből a szempontból senkit nem érdekel ha nem kapsz semmilyen ellátást, ha álláskereső vagy akkor állást keresel.

Ha nem vagy rászorulva a munkára vagy akár úri kedved miatt nem szeretnéd elfogadni a munkát, no problem!, de akkor törölnek a nyilvántartásból. Ebben az esetben 60 napig nem vehetnek ismét nyilvántartásba(nem 3 évig ahogy itt valaki írta).

Megbántani nem akarlak, de valahogy meg kell érteni, hogy egy éremnek két oldala van, nem lehet az, hogy csak a saját hasznodat nézd("megvonják a kedvezményeket(?)"), de ha valamilyen feltételhez kötik a kedvezményt, akkor felháborodva beírunk a gyakorikérédsekre.

Ha valóban álláskereső lennél akkor örülnél a közmunkának is, mert több mint a segély, vagy több mint a semmi...

2013. szept. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Pár hónapja kérni szerettem volna magam közmunkára, jobb, mint itthon ülni meg csak adnak érte valamennyi pici kis pénzt, és legalább addig sem nekem kell a tb-ém fizetni. Megkaptam válaszul felejtsem el, mert nem kapok fht-ét, munkaügyi központos közmunka csak nekik jár.
2013. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!