Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehet az a technikai ok,...

Mi lehet az a technikai ok, ami miatt az önkormányzat készpénzben szedi be az önkormányzati adókat?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha elfogyott a csekk, a nyomdától a megrendelt mennyiség nem érkezett meg időben.


Ez esetben viszont csak és kizárólag az önkormányzat épületében levő pénztárnál lennék hajlandó befizetni!


Ha olyasmi van, hogy valaki ezzel az indokkal becsönget a lakásom ajtaján, akkor az egy csaló, és rögtön jelenteni kell. Önkormányzatnál és rendőrségen! Az ilyesminek nem szabad bedőlni!!!!

2013. szept. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az önkormányzat küldte az értesítővel.

Nemcsak csekken nem lehet befizetni, banki utalással sem.

2013. szept. 23. 09:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez sem igaz!

Értesítőt én is gyártok neked akár percek alatt, még bélyegzőt is, mert akárhol akárkinek akármilyen bélyegzőt is legyártanak még a Tesco-ban is!


Menj csak be szépen az önkormányzathoz, vagy legalább hívd fel a számlavezető bankodat! Olyan pedig végképp nincs, hogy még utalással sem lehet!!!!


Csalás az egész!!!!!

2013. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel egyrészt a bankodat!

Másrészt az önkormányzat pénzügyi osztályát, és kérdezz rá!!!!!

Mondd meg neki, hogy te bemégy személyesen befizeted, mikor van pénztári nyitva-tartás!!!!

2013. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ne mondd már, hogy nem igaz!

Az önkormányzati közmunkások hordták ki a folyószámla egyenlegeket, ahhoz volt mellékelve (bent a borítékban, a folyószámla kivonathoz tűzőgépezve, mielőtt ebbe is belekötnél), hogy csak készpénzben fogadják el. Fel van tüntetve az önkormányzati fogadónap és időszak (nincs minden nap ügyfélfogadás)

Az én bankomnak meg semmi köze az önkormányzat bankjához. Minek hívogatnám őket? Nem is adhatnak infót az önkormányzat számlájáról nekem.

Az meg nyilvánvaló, hogy az önkormányzatnál kell befizetni a pénztárukba, nem pedig odaadni valakinek, aki járkál szedni.


Fogd már fel végre, hogy az önkormányzat nem engedi csekken, vagy átutalással rendezni, csak készpénzben,

technikai okokra hivatkozva.

Erre vagyok kíváncsi, hogy mi lehet az a technikai ok.

2013. szept. 23. 13:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg!

A feltett kérdésed és a 9,33-kor írt kommented alapján én úgy értelmeztem, hogy emberek járják a házakat, és egy ilylen ürüggyel, indokkal akarnak pénzeket beszedni!!!!


Persze ha a levél mellett ott a folyószámla-kivonat is, stb. stb.

Nagyon sok helyen, köztünk a mi városunkban, a mi házunkban is már többjártak olyan csalók, akik az önkormányzatra hivatkozással lakásonkétn 25-30 ezer Ft-okat szedtek be, ill. akartak beszedni. Csak ebből kiindulva, és hogy a feltett kérdést + kommentet félre-értettem, mondtam, hogy ne fizess, menj be személyesen. Nem, nem kell a fejemet venni, fizessél csak nyugodtan nekik.

2013. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Te olvastad a kérdést?

Nem az a kérdés, fizessek-e nekik, vagy sem, hanem az, hogy mi a franc lehet az az ok, ami miatt nem lehet nekik máshogy fizetni csak készpénzben!

Mert ilyen technikai okot nem tudok elképzelni.

2013. szept. 23. 19:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy olvastam. És mivel én sem tudok olyat, ami miatt egy önkormányzat erre a megoldásra kényszerülne, még most is azt mondom, hogy valahol valami sántít.

Persze lehet lehülyézni, meg értelmetlen félszeszűnek tartanai, meg akármi másnak, ez a te dolgod, hogy mit hiszel, és mit teszel.


Ahogy elnézem, azért nem nagyon röpködnek itt az értelmes és logikus válaszok amióta a kérdést feltetted!

2013. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!