Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha az önkormányzati lakásból...

Ha az önkormányzati lakásból a főbérlő kijelentkezett, visszaveheti az önkormányzat a lakást?

Figyelt kérdés

4-en lakunk a lakásban, a férjem és én + a két gyerek. Anyukám már 2006-ban "tartózkodási helyet" létesített egy ismerősénél, most viszont amikor meghalt szegény, kiderült, hogy mégsem tartózkodási helyet, hanem lakóhelyet létesített, vagyis akkor még úgy volt, hogy nem ideiglenesen, hanem állandóra jelentkezett be, ezzel a másikból automatikusan kijelentkezett. Szerintem csak tévedésből, mert tudtával soha nem akart ő kijelentkezni az önkormányzati lakásból. Mi is be vagyunk oda jelentkezve, mint családtag, ő volt a főbérlő. Nem merek most bemenni az önkormányzathoz, mert félek hogy kitesznek egy tévedés miatt. :(

Köszönöm előre is a válaszokat.


2009. jún. 12. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom a lakbért fizettétek? Kinek a nevére jött a számla azóta, hogy elköltözött? Ha az anyukádéra, akkor ő maradt a főbérlő. Ha nem, akkor valaki másnak kellett kérnie, hogy átírják a főbérlő személyét. Ha az anyukád nevére jött a számla, akkor ők nem vették tudomásul, hogy más állandó lakcíme van. Ne izgulj! A önkormányzat is tévedhet.
2009. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is furcsa volt, hogy mindig is az ő nevére jöttek a számlák! Természetesen minden egyes lakbér csekk ki van fizetve. Köszönöm a választ!
2009. jún. 13. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!