Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány százaléka megy el a...

Hány százaléka megy el a fizetésednek?

Figyelt kérdés

Nekem így alakul:

lakbér 13%

rezsi 12%

hitelek 11%

iskola, ovi (2 gyerekre) 5%

bevásárlás 15%

autó 7%

megtakaríás 30%


2013. szept. 22. 18:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Oké, akkor itt mindenki 300.000 fölött keres és garzonban nyomorog? Nekem csak a közös k. 28.000 Ft. :(
2013. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem nyomorgok, hanem a jövőre spórolok. (A 7-es és 9-es vagyok.)


Élhetnék nagylábon, elszórhatnám a 300 ezres fizetésem egészét is minden hónapban (nem lenne nagy dolog), de inkább nem. Szegény gyerekkorom volt, mégsem mondom azt, hogy ez meg az jár nekem, vagy csak ezért megérdemlem. Azt meg sem kérdezem hogy egy embernek minek egynél több szoba (főleg ha fiatal)?


Írtam, most félre tudok tenni havi 150 ezret. Ez 5 év alatt kamatok és hozamok nélkül 9 millió forint. Plusz még a pénzügyi szektorban is dolgozom, szóval ezt a pénzt, amit félreteszek komolyan meg is forgatom különböző helyeken és nagyságrendekkel többet növekszik minden évben, mint sima bankbetétben nőne. Most építem fel azt a vagyonom, ami az alapja lesz később a saját és a családom megélhetésének. Nem szeretnél a rossz értelemben vett kisember lenni, akinek az egyetlen vagyona a saját háza/lakása és ezen kívül jó esetben a bankszámláján parkol még néhányszázezer forint, rossz esetben meg hónapról hónapra, fizetéstől fizetésig él. A most, fiatalon megspórolt pénz alapjaiból fognak majd a gyerekeim egyetemre járni, lesz majd zsebből fizetve vett saját lakás/ház és főleg lesz majd saját magam által magamnak fizetett nyugdíjam, mert mire egyszer odajutok, hogy 50-60 évesen nyugdíjba mennék, kb. mindenki csak ebédjegyre valót kap az államtól, annyi öreg lesz, olyan kevés fiatallal szemben.

2013. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!