Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Netes vásárlás! Csalásnál...

Netes vásárlás! Csalásnál vissza kaphatom e a pénzem?

Figyelt kérdés
Kb 2 hete vásároltam egész kedvező áron egy mobiltelefont!mindent lebeszéltem az eladóval.mivel elég messze laktunk egymástól, ezért megbeszéltük, hogy banki előre utalással fizetek, ő pedig postázza az készüléket!!elutaltam a pénzt, és vártam, h megkapjam a telefont.de semmi.aztán észre vettem hogy újra meghirdette a terméket az eladó,ezért írtam neki, de nem jelzett.sem akkor-sem később.több ál profilt csináltam amiben megint eladásra kínálta a telefont.ekkor jöttem rá, hogy ÁTVERTEK!!!a feljelentést megtettem a rendőrségen, de semmi jót nem ígértek.arra lennék kíváncsi van e valami törvény, jogi út, ami segítségével visszakaphatom a pénzem, ami mellesleg nem kis összeg volt?köszönöm
2013. szept. 3. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Feljelentheted. Pár év mire lezárul, és fizetésre kötelezik.
2013. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát, ezt beszoptad. Nem véletlenül irják mindenhol, hogy előre nem utalunk semmiért. Elsőnek igaza van, feljelentés után egy-két évvel lehet, hogy elitélik, ebben az esetben kötelezik az eredeti összeg, plusz a mindenkori jegybanki alapkamat arányos részének megfizetésére, ugyanakkor a behajtás egy újabb kör lesz.


Az ügynek ugyanakkor előfordulhat (és elég valószinű, ha csak te jelented fel, a többi áldozata pedig nem), hogy bizonyitékok hiányában ejtik ellene a vádakat. Célszerű ismeretlen tettes ellen beadni a feljelentést, majd bizonyitékként átadni az utalás dokumentumait, ebben az esetben ugyanis nem perelhet becsületsértésért, rágalmazásért..

2013. szept. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tudom, h hülye voltam!!már nagyon bánom!nem csak én vagyok az egyetlen feljelentő!!!sajnos azt mondták a rendőrségen, h nem sok esély van rá, megkapom/juk a pénzt!!ezért is gondoltam hátha itt segíteni tudtok más utat találni!!
2013. szept. 4. 08:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!