Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tesz-veszen ha vettem valamit,...

Tesz-veszen ha vettem valamit, át is utaltam az árát, és a postaköltséget is (ami ajánlott csomag ára), és nem érkezett meg, akkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Szeméylesen akartam átvenni,de nem jött össze,emailben megbeszéltük,hogy átutalok,feladja.

De miota átutaltam,azota nem érkezett meg,és nem válaszol az illető se emailre,és a telefon sem elérhető,ami ki van téve hogy azon elérhető.Ilyenkor tudok valamit csinálni?Megvan az átutalást igazoló papir.(nem hiszem hogy elveszett a csomag,mert akkor válaszolna gondolom,hogy ő feladta,max a posta tüntette el,nála ott az ajánlott szelvény)


2009. nov. 1. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Először tisztázni kellene hogy biztosan feladta-e? Esetleg mindketten lemásoljátok a feladásról szóló eredeti bizonylatot és elkülditek egymásnak.

Ha a postán tünt el a csomag, akkor a feladónak lehet reklamálni a feladószelvénnyel.

A címzett nem tud reklamálást elindítani a postánál sem a pénzintézetnél.

2009. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

biztos hogy nem adta fel...

nem reagál 2 hete se emalire se telefonra,postán is irtam neki egy levelet,arrol kaptam is igazolást,hogy megkapta


tudok ilyenkor valamit tenni,ha én fizettem,de nem kapom meg amit megvettem,vagy teljesen ki vagyok szolgáltatva az eladonak?

2009. nov. 1. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem egészen, természetesen rázhatod a nyálad a rendőrségen, viszont kb 3-4 év lesz mire kinyomozzák, ha egyáltalán hajlandóak rá de ha 20 ezer alatt van a dolog akkor semmi sem fog történni.. Plusz ehhez a tesz-vesznek is együttt kell működnie a rendőrséggel ami nem lesz majd egyszerű..


Ha a rendőrség kinyomozta a dolgokat meghozta a végzési határozatát és bebizonyosodott hogy átvertek akkor utánna mehetsz a bíróságra a határozattal polgári peres úton érvényesíteni a jogaidat, újabb 2-3 évre számolj meg számtalan tárgyalásra, fellebbezésre,

nyári szünetre stb stb stb..


Gyakorlatilag drágább a leves mint a hús hiába van az a sok szép jogszabály, az élet teljesen másképp működik..

2009. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!