Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Irodai dolgozók, mindig...

Irodai dolgozók, mindig kitöltitek munkával a 8 órátokat? Ha nem, olyankor mit csináltok?

Figyelt kérdés
Én már sokszor előre stresszelem magam, hogy mit fogok holnap csinálni, nincs mindig annyi dolgom, hogy kitöltsem a 8 órát, ráadásul a főnökömmel egy irodában ülök, aki gyakran megkérdezi, hogy mit csinálok.
2013. aug. 11. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Lefűzök, rendezgetek (file-okat a gépemen hogy ne legyen kupi, ha van a formátumon javítok, hogy szebb legyen a táblázat). Ha tényleg semmi nincs, akkor net...


Viszont nálunk elég hullámzó, van hogy szinte nincs semmi meló, van hogy pisilni is csak akkor megyek ha már nagyon muszáj, plusz túlóra, szóval nincs lelkiismeret furdalásom, hogy néha lazítok, mert ha egy hónapot nézek egyben, akkor bőven ledolgozom amiért megfizetnek. Ebből nálunk a főnökség sem csinál gondot, mert tudják hogy nem egyenletes a munkaleosztás, néha mondják is, hogy lazítsunk, mert pár nap múlva jön a hajrá és akkor nincs megállás.

2013. aug. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kis raktárban dolgozom ahol részben irodai munkát is végzek. Ha nincs áruszállítás és megrendelés miatt sem kell rendezkedni plusz ha az adminisztrációs munkával is megvagyok akkor netezek vagy a kollégákkal beszélgetünk.

De van amikor ha jönnek be megrendelések és jó pár csomagot kell összerakni és futárnak átrakni akkor van hogy 1 percünk sincs igazén. De ha épp nincs meló akkor a főnök elenged 1-2 órával korábban mindenféle gond nélkül, de ha van meló akkor számolni kell túlórával is szintén. Valamikor meg 2 óra alatt letudom a napi munkát és akkor már csak pakolni kell a raktárban vagy összerakni dolgokat a megrendelőknek, ez nem nagy dolog azzal is 3-4 óra alatt simán végzünk és a szüneteinket is bőven túl lépjük ha nem kell melózni mint a gép.

2013. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Ha úgy látod, van időd, jelezd neki, hogy valami mást is csinálnál.

Ha úgy látod, hogy neki sok munkája van, vagy túlórázna, kérdezd meg hogy van-e valamilyen feladat, amit átvehetnél tőle, vagy részt vehetnél-e benne.

Jó pont nála, és a napi munkádon felül új dolgokat is megtanulsz, másba is belelátsz.

2013. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk rengeteg a munka, 1 éve még ketten csinálták, amit most egyedül viszek. Alapból meg 4 embernek kéne itt lennie, bár a külső munkákat megosztjuk.

Szóval leggyakrabban még ebédelni sincs időm kimenni, monitor előtt szendvicsezek.

Ha mégis lenne egy kis időm, akkor általában a régi papírokat archiválom, rendet rakok, megnézem miből mennyi van, ha fogy megyek raktárba, másolni, előre dolgozom.

Pont háttal vagyok az ajtónak és rálátni a monitoromra, így netezni, játszani nem nagyon tudok maximum telefonon - wifi nincs-, bár nekem közvetlenül még nem szóltak, de hallom, ahogy egymás közt mondják, hogy xy-t látták facebookozni ahelyett, hogy dolgozna, meg a régi helyemről is állítólag azért túrtak ki, mert a másik osztály vezetője meglátta, ahogy én egy viszonylag szabad délutánon épp játszom. Persze, ő meg bejön 10-re és délben hazamegy, ugyanúgy közalkalmazott, ugyanúgy 8 óráért kapja a munkát.

Hasonló munkakörökben más osztályokon pedig simán egész nap pasziánszoznak, munkaidőben kilógnak boltba, fodrászhoz, csak én vagyok ilyen szívás helyen. Bár legalább általában időben el tudok menni, a főnök mindig mondja, hogy na akkor most gyorsan tűnjek el mielőtt valaki meglátná, hogy még itt vagyok és rám sózna valamit.

2013. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.


Amíg úgy gondoltam, hogy korrektül bántak velem, addig heti 5 nap, 8 órát lenyomtam úgy, hogy mindig más munkáját is vittem.


De, mikor egy bértárgyaláson közölték, h jaaa azok amunkák azok nem számítanak, csak a saját projektem, azóta abba is sz@rok bele :D Megvan az új hely. Havi 70 ezerért nem fogok szopni.

2013. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is rengeteg az üresjárat, ilyenkor netezek, vagy olvasok, nyelveket tanulok, youtube-on zenét hallgatok stb.. Összesen négyen vagyunk irodai dolgozók, segíteni nagyon nem tudunk egymásnak, mert mindenkinek totál más munkaköre van. Ha tudok valamit, segítek, de az ritka. A főnököm ezzel tisztában van, meg is mondta még az elején, hogy ez inkább amolyan készenléti munkakör, foglaljam le magam, ha nincsen dolgom. Egyébként tolmács vagyok a cégnél.
2013. aug. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!