Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igaz ez? Ha felveszem a...

Igaz ez? Ha felveszem a Fundamentát 8 évre, havi 20E-vel,2 év múlva megkapom előre a 6millió250E-t, amit még 10 évig mint hitelt törlesztek (kb 38000/hó 10 évig) Szóval ez igy van? 2 év múlva 6 milliót megkaphatok? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne:)
2009. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem van egy havi 20000-es fundamentám. 4 éves futamidejű és 2480000 ft a szerződéses összegem. Ebből 4 év után az enyém lesz 1240000 ft. Ugyanennyit még vissza is kell majd törlesztenem. Szerintem 6m-t tuti nem adnak 2 év után. Lehet, hogy adnának vmennyit áthidaló kölcsönnel, de akkor már ők is hitelbírálatot végeznek, ingatlanfedezet stb. Elolvastam az előtakarékossági szerződésem. Mindezek mellett szerintem még mindig ez a legjobb dolog amibe a pénzünket gyűjthetjük. Évente megtakarítok 240000-et és 72000ft rá az állami támogatás és még van rá egy minimális kamat is.
2009. okt. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És itt se szüntetik meg a támogatást?2 előtakarékosságit egybe lehet vonni?
2009. okt. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Nem hallottam róla, hogy bevezetnék a támogatás megszüntetését. Ha a jövőben mégis ilyet terveznének az 100%, hogy a már megkötött szerződéseket nem érintheti. A megtakarítások családon belül úgy adódhatnak össze, hogy több megtakarítást fel lehet használni egyazon lakásra. Vásárlás, felújítás, közművesítés, meglévő lakáshitel kiváltása stb. 1 személy nevén max. 20ezres megtakarítás lehet, illetve így éri meg mert csak 20 után jár támogatás, de azt is meg lehet oldani, hogy mondjuk van egy 20ezres lakáskasszád és kötsz hozzá még egy max. 20ezreset és a másodikon megjelölöd kedvezményezettnek vmelyik családtagodat, igy az tulajdonképpen jogilag az övé.
2009. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Áthidaló kölcsön.2 év után felveheted,ha

"A lakás-előtakarékoskodó a szerződéses összeg legalább 25%-át megtakarította

A megtakarítási idő elérte a 2 évet

A kölcsönt lakáscélhoz használják fel"

2009. okt. 24. 13:26
 6/8 A kérdező kommentje:
Mármint én valószínű ezt hallottam. Elvileg menne a 6M, 2 év után, elbírálják hogy hitelképes vagyok-e. Valószínűleg... Nemtudom. De tény, hogy sztem is megéri takarékoskodni.
2009. okt. 24. 13:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen megkaphatod 2 év után ez az Áthidaló kölcsön ahogy írtad, de azt nem annyival törleszted, hanem 58 ezerrel, mert a megtakarításodat is fizetned kell 8 évig.
2010. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen. Bár én úgy tudtam, hogy először még 8 évig 20000 Ft, majkd 10 évig a törlesztés 38000 Ft. Tehát igy külön külön, de összesen 18 év végülis amit fizetek.
2010. febr. 25. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!