Mit lehet ez esetben tenni? Adósság, végrehajtás kérdés.
A helyzet az, hogy egy éve felmondtunk egy albérletet. Mindent rendesen fizettünk, nem történtek károk, simán ment az átadás. Az átvételi jegyzőkönyvben sem volt semmi kár feltüntetve, le is fotózták a lakás állapotát átvételkor és átadáskor is.
A tulaj külföldi és egy ingatlanirodán keresztül intéztük a dolgokat. A költözés után egy hónappal kaptunk egy levelet az irodától 210.000 ft-ról, ami amortizációkról, festésről, takarításról és 100ezer ft-nyi rezsielmaradásról szólt. Megkértük őket, hogy bizonyítsák ezeket közüzemi számlákkal, képekkel stb. Ezt nem tették meg, mi meg nem fizettünk. Közben én sokat voltam kórházban, szültem, nem foglalkoztunk ezzel. Márciusban kapott anyukám (ide vagyok hivatalosan bejelentve) egy levelet, hogy bíróságra került az ügyünk, most pedig kaptunk egy levelet egy végrehajtó cégtől, hogy amennyiben aug.8-ig nem fizetünk be most már 310ezer ft-ot, kijöhetnek anyumhoz, és lefoglalhatnak dolgokat. Telefonálgatok azóta, de persze senki nem tud érdemlegesen válaszolni, mindenhonnan azt kapjuk, hogy márpedig ezt be kell fizetnünk.
Az egyik, hogy sehonnan nem tudunk összekaparni ennyi pénzt, a másik pedig, hogy az iroda még midnig semmilyen szinten nem bizonyította ennek a tartozásnak a jogosságát, de ezt mondják, most már késő, ki kell fizetnünk.
Mit lehet tenni ebben az esetben? Köszönöm a válaszokat.
Éltetek bármiféle HIVATALOS reklamációval?
Mert végrehajtáshoz jogerős döntés szükséges....
Az a baj, hogy (ha jól tudom laikusként) ha a fizetési meghagyás ellen nem tesztek hivatalos ellentmondást bizonyos időn belül (2 hét rémlik), akkor az jogerőre emelkedik.
1 perc guglizás után ezt találtam:
"A fizetési meghagyás a kérelmező által közölt adatok alapján kibocsátott bírósági végzés, amely a követelés teljesítésére szólít fel. Ellene a kötelezett fél jogorvoslati kérelmet (ellentmondást) nyújthat be. Ellentmondás esetén az eljárás polgári perré alakul át. Ha a kötelezett nem terjeszt elő ellentmondást, a fizetési meghagyás jogerőre emelkedik és ugyanúgy megtámadhatatlan, végleges és végrehajtható bírósági határozatnak minősül, mint a jogerős ítélet."
Szóval a márciusi bírósági levél után kellett volna tenni valamit, nem most, miután a dolog már jogerőre emelkedett. Kvázi elismertétek a bíróság előtt jogosnak a tartozást, azzal, hogy földbe dugtátok a fejetek.
A jogerős ítélet birtokában az adósságot megvette a behajtó cég, aki (szintén jogosan) rátette a saját hasznát is és jó eséllyel a további késlekedés további kamatokat fog maga után vonni...
Jól tudja az előző...
Ha nem éltek HIVATALOS ellenkezéssel egy fizetési meghagyás után akkor azt elfogadottnak lehet tekinteni és behajtható, további fellebbezésnek helye nincs..
Ergo a saját hülyeségetek miatt most buktok 310e forintot...
A végrehajtás is megtámadható, nem csak a fizetési meghagyás ellen lehet ellentmondással élni. Végrehajtási kifogást kell benyújtani.
De kérdés, hogy "ki fenyeget", mert véleményem szerint ez követeléskezelőnél lévő ügy, tehát semmiféle hivatalos eljárás nincs is folyamatban. Egy faktorált vagy kezelt követelésről lehet szó.
Ehhez tudni kellene, hogy ki követel, milyen jogcímen. Ezek fontos dolgok. Olyan pedig nincs, hogy nem tudják igazolni a tartozás létrejöttét :) Ezt már a fizetési meghagyásban is jelezni (és a későbbi perben igazolni) is szükséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!