Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismertek olyan kínai üzletet,...

Ismertek olyan kínai üzletet, ahol lehet bankkártyával fizetni?

Figyelt kérdés

Vajon miért nem lehet egyetlen általam ismert kínai boltban, étteremben sem bankkártyával fizetni?


Betelepszenek az Árkádba, Family Center sorba, ahol minden üzletben alap a kártyás fizetési lehetőség...ők pedig akkor sem állnak erre rá. Vajon miért?


2013. jún. 29. 06:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Na vajon?

Mert így tudják (nagy részben legalábbis) feketén űzni az ipart. Mondjuk én ilyen helyeken, ha lehetne, sem fizetnék szívesen bankkártyával...

2013. jún. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha már ütik a pénztárgépet, akkor már nem tudják azt a bevételt eltitkolni...akkor már nem lenne mindegy, hogy készpénz vagy kártya. Hol van itt a csalás lehetősége?
2013. jún. 29. 09:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Bankkártyás fizetés során, a bankkártya elfogadó fizet a bank felé bizonyos kezelési költséget, aminek minimum díja is van, így egy kisebb üzletnek nem éri meg, ha bankkártyával kis összeget fizetsz.


Mondjuk a kínai boltoknál szerintem más is áll a háttérben, ha nem is az Árkádot vesszük - bár ott én nem ismerek kínai boltot -, de ha elmész az Asia Centerbe, ott még blokk sincsen, meg még magyarul is alig tudnak. A NAV meg nem csinál semmit.

2013. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy van valamilyen díja. De ha a töredék alapterületen működő kis teabolt/ajándékbolt fizetni tudja, akkor a náluk legalább tízszer nagyobb forgalmú kínai is tudná.

Az Árkádban kínai étteremre gondoltam (vagy éppen thai etc... melyik városban éppen melyik). Ott is, az összesnél a görögtől elkezdve a kis fagyisstandig bezárólag mindenhol van kártyaleolvasó. A kínainál nincsen egyedül.


A NAV vajon miért kivételezik velük? Erre nincs ésszerű magyarázat. (Persze a korrupción kívűl, ami ugye nincs)

2013. jún. 30. 07:01
 5/5 anonim válasza:

Kulturális okai vannak, illetve a minimum banki illeték tranzakciók alapján a válasz a kérdésre.

Akciózni sem tudnak az ázsiaiak. Egyszerűen nem is értik miért kellene ilyesmihez nyúlniuk.


Olyan lehetetlen számukra, mint nekünk, az egyesült államokbeli gyakorlat, miszerint árumként terhelik a szállítási költséget és nem csomagonként...

2015. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!