Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az egyoldalas önéletrajz...

Az egyoldalas önéletrajz kicsit nem rövid?

Figyelt kérdés
Kezdő mérnökként akarok elhelyezkedni és CV-t kell csinálnom. Sok írogatni valóm nincsen, de az egy oldal az elég gyenge, nem?
2013. jún. 20. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy, egy oldalnál nem lehet több!!! Az enyémet is úgy kellett összeszedni, hogy ne legyen hosszú. Csak a leglényegesebbek maradjanak benne.
2013. jún. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Egy oldal bőven elég! Minden fontos infó elfér rajta. Egy állásra sok a beküldött anyag, regényeket el se olvasnak. Egy sok éves tapasztalattal rendelkezőnek is maximum 2 oldalas a CV-je!
2013. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az EuroPass formulát töltöttem ki. A beszéd készséghez és a menedzseri készséghez nem tudtam semmit se írni.
2013. jún. 20. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlatos hogy több legyen egy oldalnál, csak nagyon indokolt esetben lehet, mondjuk akkor ha több helyen dolgoztál.

Motivációs levelet szoktak még mellékelni hozzá, az segít az elhelyezkedésben.

2013. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem fél oldalas lenne, mivel csak egy munkahelyem volt eddig:D
2013. jún. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
europass cv nem jó! sőt, sok munkaadó kifejezetten nem szereti, hiszen túlságosan sablonos.
2013. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ragaszkodni ahhoz a sablonhoz (és akkor kihagyhatod ezt a részt), legyél egy kicsit kreatívabb.
2013. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok munkáltató szereti, ha részletesen le van írva, hogy hol és mivel foglalkoztál eddig.

Ha 1 munkahelyed volt, akkor megoldható az 1 oldalas önéletrajz. Viszont, ha 3 vagy több munkahely, akkor már a 2 oldalas kell, viszont vigyázz, 2 oldalnál ne legyen több!

Sok munkáltató kifogásolja, hogy a jelöltnek 3 vagy több munkahelye volt. Sajnos napjainkban gyakorik az elbocsátások, amiről a munkavállaló nem tehet. Viszont olyan is akad, hogy valakit határozott szerződéssel alkalmaztak...

2013. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Sok munkáltató szereti, ha részletesen le van írva, hogy hol és mivel foglalkoztál eddig."


Sok munkáltató meg nem szeret regényt olvasni. Kap vagy 50 önéletrajzot, van egy perce eldönteni, hogy behív-e vagy sem. Nem fog tökölni hosszan egy-egy jelentkező önéletrajzával. Ránéz, dönt hogy érdekel (behívjuk) / nem érdekel (kuka). Az adott munkakörre kell szabni az önéletrajzot, ha egy korábbi munkakör nem kapcsolódik az adott pozícióhoz amire jelentkezik valaki, akkor fölösleges részletezni.


"Ha 1 munkahelyed volt, akkor megoldható az 1 oldalas önéletrajz. Viszont, ha 3 vagy több munkahely, akkor már a 2 oldalas kell"


Nem kell kétoldalas! Sőt, egy oldalasnál ne legyen több, egy átlagembernek a leglényegesebb dolgok ráférnek. Nekem is 4 munkahely (2 kihagyva, mert nem a szakmámhoz kapcsolódik), azon belül többféle pozíció is ráfért, mert csak a leglényegesebb feladatokat emeletem ki, amikor meg behívtak, akkor úgyis átbeszéltük. Eddig akárhány önéletrajzot láttam, egy sem volt hosszabb egy oldalnál, és nem pályakezdőkről volt szó.


"Sok munkáltató kifogásolja, hogy a jelöltnek 3 vagy több munkahelye volt."


Attól függ, egy pályakezdőnek aki egy éve kezdett dolgozni az tényleg nem előny, de egy 3-5 évenként váltás ma már teljesen elfogadott. Sőt nekem 2*7 évre több interjún mondták, hogy milyen sokat voltam ezeknél a cégeknél...

2013. dec. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!