Eltartási szerződésen kívül még milyen formában vehetek magamhoz nyugdíjast?
Ha szeretnéd, hogy a vagyonának jogos tulajdonosa legyél, akkor szerződést kell kötnöd.
Mi egy távoli rokonunkat gondoztuk, akinek nagyon komoly vagyona volt, eleinte szerződés nélkül is mindent csináltunk, de sokszor zsarolgatott, hogy lehet mégis az egyháznak ad mindent. Fogtam magam, és szépen eltartási szerződést kötöttünk, mert elegem lett. Egy fél évre halt meg kb a néni, és a helyi plébánia egy megbízottja jött is hozzánk, mert természetesen szóban a nénike nekik is odaígérte, de erről semmi papír nem volt, nem is értettem, hogy mertek így odajönni hozzánk..... A hivatalos eltartási szerződés persze teljesen mértékben minket védett, és minden miénk lett. Persze még a néni közvetlen rokonaival is meg kellett vívnunk a csatát, de azzal sem volt gond.
Őszintén szólva, az elképzelésem mentén haladva, úgy fogadnék magamhoz egy nyugdíjast, hogy előre odaad mondjuk 3-5 millió forintot, majd élete végéig gondoskodom róla. Egy ilyen megoldást lefedhet egy eltartási szerződés?
Persze nem szerencselovag vagyok, normális körülmények adottak, de ezt csak zárójelben jegyzem meg.
Nagyszüleim, szüleim a hősidőkben, amikor a szükség úgy hozta, így csinálták.
Két nyugdíjas hölgyet befogadtak, akik előre adták oda kis pénzüket, majd békében éltek velük. Ebből kiindulva gondoltam, hogy egy kis realitása lehet az elképzelésnek.
Tulajdonképpen lehet...
.. ezen nincs mit szégyellni...itt nem egy autótól van szó, hanem egy emberről, aki gondoskodásra vágyik..ha így kölcsönösen megfelel,akkor így... fizet(mert van miből) aztán éltek békében...
...mondom: békében....
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!