Amikor pénzmosásról beszélünk akkor digitális formában értjük?
Figyelt kérdés
Bankjegyeket nem szoktak "mosni" a maffiózók?
Szóval, ha valakinek nagy mennyiségű illegális eredetű bankjegye van, azt nem szokták "mosni". Vagy igen? Azért gondolom, hogy nem, mert végül is ellehet költeni és nyoma nem marad. Ellenben, ha digitális pénzről beszélünk az utalásokkal nyoma marad.
2013. febr. 15. 20:50
1/5 anonim válasza:
A pénzmosás törvényi tényállásában nincs megkülönböztetve a készpénz és a számlapénz.
2/5 anonim válasza:
A készpénzt nem kell mosni, mert annak nincs nyoma. Senki sem tudja ellenőrizni a költéseidet. Ezért tartja sok bűnöző készpénzben az illegálisan összeszedett pénzt, mert nehezebb lebukni.
3/5 anonim válasza:
A jogi értelemben vett pénzmosás bármilyen tevékenység, ami illegálisan megszerzett pénz vagy más előny "legalizálására" irányul.
Teljesen mindegy, hogy ez milyen formában jelenik meg.
4/5 hájaaa válasza:
Legjobb módszer még a 90es évek közepén működött, mikor Kuncze és társainak feltűnően sok étterme volt, de mindig üres...mégis a papírokon annyi vendég volt h győzték kiszolgálni őket. Így leadóztak az illegális pénzből és egyből "mosott" pénz lett.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 16. 10:02
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!