Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » S. O. S vissza kell fizetnem...

S. O. S vissza kell fizetnem a vevőnek a vételárat és a szállítási költséget?

Figyelt kérdés
Vatera eladás volt, megrendeltem a vaterán keresztül a PPS futárszolgálatot a vevő elutalta a vételárat 2 db, törékeny termékként kérte, hogy egybe csomagoljam. Így is tettem a csomagolás nagyon precíz volt vastagon bélelve gyári hungarocellel védve, dupla karton+ zsúgorfólia, de az egyiket még is darabokra törték. A vevő nem vette át a csomagot mert látta a dobozon, hogy sérült, így másnap visszahozták hozzám, készült jegyzőkönyv is, a csomagolás meg volt bontva át lett csomagolva a depóba belenézhettek. Itt van nálam egyik sértetlen, de a vásárlóm olyan emailokat ír, hogy azonnal utaljam vissza a vételárat és a szállítási költséget mert megy a rendőrségre feljelent csalásért! Én mondtam neki, hogy amint kártalanít a futárszolgálat egyszerre küldöm neki az összeget, ő nem vár azt mondta, és úgy sem fizet a futárszolgálat. Mondtam neki, hogy azt az 1 sértetlen ül csomagot el küldöm neki, ő azt mondta már nem tart rá igényt! Mit tegyek???

2013. máj. 27. 17:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Én visszafizetném, nem ő tehet róla.
2013. máj. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem is én! :(
2013. máj. 27. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg írod a Vateran keresztül, hogy a szolgáltató hibájából a csomag sérült. A vételárat azonnal visszautalod, a postaköltségert azután, amint a cég kártérítést fizetett neked.
2013. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
60%

Ilyen ez a biznisz, ugyan nem te tehetsz rola, hogy osszetortek, de neked kell visszafizetned a vetelarat, mivel neked fizetett a vevo. Hogy a futarszolgalat fizet neked kesobb, ahhoz neki az egvilagon semmi koze.


De ezekutan en sem vasarolnek nalad. Mi az, hogy nem fizeted vissza a vetelarat, amig nem kartalanit a futarszolgalat? Igaza van a vevonek.

2013. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
vissza kell fizetned a pénzt ha korrekt vagy
2013. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy vissza kell fizetned! Jól tette, nem vette át, így a kárfelelősség még rajtad van!

A vis maiort is vállalnia kell valakinek, sajnos van is.

Te majd követelheted a saját károd megtérülését a csomagküldő szolgálaton, de ő nem kapta meg, amit fizetett, így persze, hogy visszajár neki a pénz!

Ellenkező esetben te is ezt mondanád, ebben biztos vagyok.

2013. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
visszafizeted 1értelmű..majd te később megkapod..vagy nem..
2013. máj. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A vevőnek igaza van, ő teljesen vétlen. Még így is elbukja azt a pár száz forintot is, amibe neki az átutalás került.

Ha neked fizet a PPS, akkor visszakapod a fuvardíjat, meg talán kifizetik az összetört termék árát is.

Kérheted tőlük, hogy a vételár visszautalásának a költségét is térítsék meg.


Valószínű a vevő két egyformát akart, azért nem kell neki egy, vagy attól fél, hogy az ismételt feladáskor megint összetörik az az egy is.

2013. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem fizetném vissza az biztos!

Ha meg feljelent akkor bepereled a szállító céget.

Úgyis ők fognak bukni, mindent nekik kell majd fizetni!

2013. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!