Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megszabadulni az...

Hogyan tudok megszabadulni az EON-tól? 1991. 02. óta vagyok az EON ügyfele.2012-ig mindig pontosan, időben fizettem, semmilyen elmaradásom nem volt. Aztán engem is utol ért a válság, és ekkor kezdődtek a bonyodalmak.

Figyelt kérdés
De én igyekeztem jó ügyfél lenni. Mivel a bevételeim lecsökkentek, a fogyasztásomat is drasztikusan lecsökkentettem. Felmentem az EON honlapra, és lejelentettem az óraállást. Beklikkeltem, hogy kérek elszámoló számlát, és a kiküldött számlát szépen befizettem. Következő hónapban újra lejelentettem az óraállást, megint klikk az elszámolószámlára, de az összeg nem csökkent. Mit volt mit tenni, azt is befizettem. Amikor a harmadik jelentés után sem csökkent az összeg, a számlát nem fizettem be, tudtam, hogy a valós óraállás alapján túlfizetésem van. A telefonos menüben kb 15 próbálkozás után sikerült ügyintézővel beszélni, (szinte biztos, hogy szándékosan van úgy elkészítve, hogy földi halandó ne találjon rá) és megtudtam, hogy majd csak az éves leolvasás után van lehetőségem diktálósra váltani. De addig még 6 hónap volt. Próbáltam e-mailen is jelentkezni, hogy én akarok fizetni, de nem abban a mértékben, ami eddig átalány volt. Az átalányt le is csökkentettük, de a már kiszámlázott összegeket továbbra is követelték, hiába mondtam, hogy az óraállás alapján én azt nem fogyasztottam el. Aztán, mikor 5.049ft elmaradásért olyan felszólítás jött, hogy jogi eljárást kezdeményeztek ellenem, és ezt csak úgy állíthatom le, ha azonnal befizetem az elmaradást, és a jogi eljárás akár több százezer forint többletköltséget is eredményezhet, akkor azt mondtam, elég volt. Akkor élek a 2003 óta meglévő lehetőséggel, és lecserélem a szolgáltatómat. De a dolog messze nem ilyen egyszerű. Ti tudjátok, hogy lehet szolgáltatót váltani?
2013. máj. 10. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
62%

Személyesen be kell menjél az Eonhoz kérj nyomtatványokat meg beszélj erről az ügyintézővel, mert te ott neten, telefonon sosem fogod ezt megcsinálni az biztos.

Akkor ugye amit tudok hogy az eon kimegy ha minden rendben van, leszedik a villanyórádat az utolsó mért állással elszámolnak kifizeted majd megy a másik szolgáltató felteszik az órád és kezdheted tiszta lappal.

Amúgy válts át feltöltőkártyás órára, ott nem kell ezekkel variálnod ott annyit fizetsz amennyit rátöltesz be is tudod osztani és ha nem tudod fizetni akkor leketyeg és lekapcsolja az áramot.

Célszerű átállni erre, ha ilyen problémáid vannak.

2013. máj. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az alapproblémám, milyen másik szolgáltató? Honnan tudom meg, hogy ott ahol én lakom ki szolgáltat még villamosenergiát és milyen feltételekkel? Én egészen odáig mentem, hogy telefonon felhívtam a Magyar Energetikai hivatalt, ott a Villamosenergetikai és Távhő felügyeleti Szabályozási Főosztály egyik munkatársával beszéltem, de NEM TUDOTT! segíteni. Annyi, hogy a honlapon van egy lista, kikkel van szerződésük, de se elérhetőség, se semmi hozzá, nem hogy hol, milyen feltételekkel szolgáltatnak. Ez a kártyás módszer tetszene, ha tudnál hozzá szolgáltatót és elérhetőséget is hozzá, az sokat segítene.
2013. máj. 11. 09:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Biztos voltam benne, hogy ez lesz. 2003 óta "elvileg" szabadon választhatsz szolgáltatót. Csak épp szolgáltatók nincsenek. Én azért a végére jártam, és találtam egyet. Én sem akartam elhinni, de a T-Home bárkinek bárhol tud villamosenergiát és gázt szolgáltatni. Ha nincs semmilyen T-home előfizetésed, akkor pont annyit fogsz fizetni, mint az EON-nak, ha van előfizetésed, akkor már kedvezményeket is adnak. Villanyóra marad, minden marad, csak EOn-nak felmondasz, T-Home-val szerződést kötsz. Telefonon nagyon korrekten tájékoztatnak, kérésre az e-mail címedre is elküldik, de bármelyik T-home üzletbe besétálsz, - ahol egyébként telefont volt szokás eddig venni - ott is kaphatsz felvilágosítást, és szertződést is köthetsz a helyszínen. Mi ebben a jó? Ha van T-Home előfizetésed, kevesebbet fizetsz gázért, villanyért. Ha nincs T-Home előfizetésed, akkor csak az EON-nak megköszönöd, hogy olyan "kedvesek" voltak, mikor több mint 20 év problémamentes fizetés után, még ők is rúgtak rajtad, amikor e nélkül is volt épp elég bajod. Ameddig monopól helyzetben vannak, nem is fognak változni. De ha sokan cserélik le az EON-t, talán észbe kapnak, hogy lehetne ezt másképpen is. Ezért írtam ki ezt a kérdést is. Hogy téged tájékoztathassalak. Tudd, van más választásod.
2013. máj. 13. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!