Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor robbant ki a gazdasági...

Mikor robbant ki a gazdasági világ válság és előre láthatóan mikor lesz vége?

Figyelt kérdés
És tulajdonképpen mi okozza? 2 ország nem tud megegyezni az árakon vagy mi?

2013. máj. 7. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
2009 szeptembere, a meggondolatlan hitelezés (hitel-lufi), egyelőre nem látni a végét, de már inkább lokális.
2013. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt inkább a túltermelés volt a probléma, sokan besokalltak, túltermelés lett mindenben és egyszerűen olyan szinten nem volt igény a dolgokra hogy a gyártók nyakán maradtak ezek, és nem tudták eladni, nem volt megrendelés csomóan pénzt veszítettek aztán leépítés kellett és persze hogy ez okozta a gondot.

Ez egy egyszerűbb magyarázat inkább, és persze a hitelek is amik ráadtak még egy lapáttal.

Igazából már kezd minden visszaállni a helyére, már sok minden kezd vissza lendülni persze világon máshol, idehaza még egyenlőre keményen dúl az egész, de már azért valamivel itt is jobb, de csak valamivel sajnos.

2013. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lencsefőzelék ***** válasza:
11%

A kérdés inkább az, hogy kik okozzák, és mi a céljuk vele. Ha bővebb választ szeretnél, akkor nézd meg ezt 1:14:30-tól:

http://www.youtube.com/watch?v=ETy6KHfNaIk


valamint ezt végig:

http://www.youtube.com/watch?v=is3QjXmq1h0


Bennfentesek

Az Oscar-díjra jelölt Charles Ferguson rendezése az első film, amely leleplezi a 2008-ban kirobbant gazdasági válság mögött húzódó megrázó igazságot. A globális pénzügyi összeomlás világszerte több mint 2000 milliárd dollárt emésztett fel, és több tízmillió ember vesztette el miatta az otthonát, állását és megtakarítását. Az alapos nyomozómunka valamint a meghatározó pénzügyi döntéshozókkal, politikusokkal és szakújságírókkal folytatott beszélgetések sorozata egy tisztességtelen pénzügyi iparág felemelkedését követi nyomon, és rávilágít az azt működtető emberek, szabályozások és a korrupt politikusok közötti kapcsolatra.

2013. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7%
Minden kormánynak jó indok a válság egy megszorításra. Ergó : Itthon már nem lesz vége. Nyugaton, még abban az évben lecsüngött.
2013. máj. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fogyasztói társadalom okozta, ahogy előttem is írták. Idehaza többek közt az az oka, hogy az átlagkereset az éhenhaláshoz is kevés, de tömve vannak a boltok mindenféle hipiszupi csodákkal, amikre persze nincs az embernek pénze, így az eladatlan készleteknek hála a termelés is megtorpant.

Viszont ami jópár országban (többek közt kishazánkban is) működik, nem más, mint egy mesterségesen generált pénztelenség, amikből egyes nyerészkedő férgek igen nagy hasznot húzhatnak, pl. emberek eladósításából, függésbe kényszerítéséval, vagy csak natúr kisemmizésével. És nem utolsósorban remek alibit szolgáltat még ötszáz fajta adó bevezetésére. Egy bizonyos rétegnek a válság fenntartása maga a Paradicsom.

2013. máj. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Néhányan olyan baromságokat írtok, hogy rossz olvasni.


A válasz: [link]

2013. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!